انواع قارچهای پوستی و درمان آن را بشناسید..!


انواع قارچهای پوستی و درمان آن را بشناسید..!

انواع قارچهای پوستی و درمان آن را بشناسید..!

قارچهای پوستی و قارچ پا

قارچ‌ها میکروارگانیسم‌هایی هستند که در هوای مرطوب و گرم رشد می‌کنند، بنابراین یکی از دلایل رشد قارچ‌ها در بدن رطوبت و گرما است. علاوه بر این رعایت نکردن بهداشت، تماس افراد با یکدیگر و با حیوانات و از طریق لباس و نپوشیدن کفش مناسب و ... نیز قارچ به بدن فرد منتقل می‌شود. افرادی که بیماری قند دارند و افرادی که چاق هستند، بیشتر عرق می‌کنند، پوست آنها مرطوب می‌شود و در نتیجه موجب ابتلا به بیماری قارچی پوستی در فرد می‌گردد. بعضی از قارچ‌ها به صورت ضایعات گرد قرمز و کمی پوسته دهنده است که قابل مشاهده است ولی علائمی ندارد و از دیگر قارچ‌ها می‌توان به قارچ‌هایی اشاره کرد که در کشاله‌ران، زیر بغل و زیر سینه بوجود می‌آید که از علائم آن خارش، سوزش و قرمزی است.

درمان گیاهی

عصارهٔ شنگرفی یکساله

عصارهٔ این گیاه برای درمان قارچ پا مصرفمی شود. یک مشت پر از گیاه خشک شنگرفی یکساله را در سه لیتر آب سرد بریزید و حرارت دهید تا بجوشد، پس از یک دقیقه آن را صاف کنید و با دو لیتر آب ولرم رقیق نمایید. عصارهٔ به دست آمده را در یک لگن یا سطلی بریزید و به طور مرتب صبح و شب پاهایتان را به مدت ده دقیقه در آن قرار دهید.

سیر

برای درمان قارچ های سفت و محکم بین انگشت های دست و پا میتوانید به آنها سیر بمالید. با این روش قارچ های مزاحم حداکثر تا یک هفته از بین خواهند رفت. حبه های سیر تازه را له کنید و به طور مرتب روزانه چندین بار به قارچ ها بمالید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد