انواع مالت منبع ویتامین و درمان کننده چندین بیماری هستند…


انواع مالت منبع ویتامین و درمان کننده چندین بیماری هستند…

انواع مالت منبع ویتامین و درمان کننده چندین بیماری هستند...

 

مالت چیست ؟

به طور مطلق و اختصاصاً مالت به مالت جو گفته می شود؛ ولی از نظر فنی در تجارت جوانه غلات از جمله جوانه  جو، جوانه  یولاف، جوانه  گندم و جوانه  ذرت را نیز مالت مینامند. برای این کار جو یا یولاف یا گندم یا ذرت را خیس می کنند، در پارچه ای می پیچند و در ظرفی قرار داده و در جای خنک و در سایه می گذارند و دایم آن را نمناک نگه می دارند تا جوانه بزند و قبل از سبز شدن آنها را از دانه ها باز کرده و می خشکانند که به آن مالت گفته می شود. در صنعت هدف عمده از تهیه  مالت تولید ماده ای به نام Mout که شیره جوانه فوق الذکر است، می باشد. در چین مرسوم است که از برنج، ارزن، لوبیا و عدس هم مالت درست می کنند.

ترکیبات مالت

در هر صد گرم مالت خشک (معمولاً مالت جو) مواد زیر وجود دارد:- آب ۵/۲ گرم - انرژی غذایی ۳۶۸ کالری، پروتئین ۱۳ گرم - مواد چرب ۱/۹ گرم - هیدرات کربن ۷۷ گرم - خاکستر ۲/۴ گرم - آهن ۴ میلی گرم - تیامین ۰/۴۹ میلی گرم - رایبوفلاوین ۰/۳۱ میلی گرم - نیاسین ۹ میلی گرم. در هر صد گرم عصاره  مالت خشک (ماده سغزی شیرینی که از دم کرده  مالت خشک به دست می آورند) مواد زیر وجود دارد: آب ۳ گرم - انرژی غذایی ۳۶۷ کالری - پروتئین ۶ گرم - هیدرات کربن ۸۹ گرم - خاکستر ۱/۶ گرم - کلسیم ۴۸ میلی گرم - فسفر ۲۹۴ میلی گرم - آهن ۸/۷ میلی گرم - سدیم ۸۰ میلی گرم - پتاسیم ۲۳۰ میلی گرم - تیامین ۰/۳۶ میلیگرم - رایبوفلاوین ۰/۴۵ میلی گرم - نیاسین ۹/۸ میلی گرم و مواد چرب به مقدار کم.

ویتامین مالت

B - B و C در آن وجود دارد.

درمان با انواع مالت

مالت جو:

ضد عفونی کننده  روده است، در هضم غذای نشاسته ای کمک می کند و مغذی نیز می باشد، نرم کننده سینه است، ضد اسکوربوت می باشد، برای ناراحتی پس از زایمان و برای قطع کردن شیر در مورد مادرانی که طفل آنها پس از تولد از دست رفته باشد و یا به دلایل دیگر لازم باشد که شیر آن ها قطع شود مؤثر می باشد و برای سقط جنین به کار می رود، مقوی معده و پپتیک است و در موارد و با به کار میرود.

مالت ارزن:

خنک کننده، بادشکن و قوی معده است.گرد مالت ارزن را با چربی مخلوط کنید و روی صورت بمالید. پوست صورت را نرم و شفاف میکند.

مالت برنج:

برای تقویت معده مفید است، ضد نفخ، بادشکن و سازنده می باشد.

مالت دیگر غلات:

از نظر خواص شبیه مالت جو می باشند که احتیاج به تکرار آن نیست.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد