انواع متخصصان بارداری …


انواع متخصصان بارداری …

انواع متخصصان بارداری ...

 

ماماها، پزشکان زنان و زایمان، متخصصان بیماری های مربوط به مادر و جنین - انواع زیادی از متخصصان می توانند در دوران بارداری و زایمان به شما کمک کنند. مطمئن باشید پزشکی را انتخاب کنید که از همه بیشتر با او احساس راحتی می کنید. این فهرست را از نظر چهار مورد اصلی بازبینی کنید.

پزشک متخصص زنان و زایمان: این پزشک یک دوره ی چهار ساله در زمینه ی بارداری، زایمان، و بهداشت زنان آموزش دیده است. او باید دارای مدرک تخصصی (یا در مرحله ی اخذ مدرک) از انجمن زنان و زایمان آمریکا (یا مدرکی معادل اگر از کشوری غیر از ایالات متحده هستید) باشد.

 متخصص بیماری های مربوط به مادر و جنین (یا جنین شناس یا پزشک بارداری های پرخطر): این نوع دکتر دو تا سه سال دوره ی آموزشی را در زمینه ی مراقبت از بارداری های پرخطر، علاوه بر دورهی تخصصی استاندارد زنان و زایمان دیده است، تا در رشته ی مربوط به بیماری های مادر و جنین مدرک تخصصی دریافت کند. بعضی از متخصصان بیماری های مادر و جنین به عنوان مشاور ایفای نقش می کنند و بعضی از آنها بچه ها را نیز به دنیا می آورند.

پزشک خانواده: این دکتر مراقبت های پزشکی عمومی را برای خانواده ها - مردان، زنان و کودکان – انجام می دهد. او دارای مدرک پزشکی خانواده است. این دکتر در صورت بروز مشکلاتی در دوران بارداری، شما را به متخصص زنان و زایمان یا متخصص مادر و جنین ارجاع می دهد. ماما: ماما پرستار دوره دیده ای است که در مراقبت از زنان باردار مدرک دارد و نیز مجاز به انجام زایمان است . یک مامای متخصص به طور خاص با یک پزشک کار می کند و در صورت بروز مشکل، بیمار را به متخصص ارجاع می دهد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد