قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / انگور,امراض روحی را درمان میکند
امراض روحی
امراض روحی

انگور,امراض روحی را درمان میکند

انگور,امراض روحی را درمان میکند

امراض روحی گاهی مربوط به مغز و اعصاب و گاهی نیز مربوط به قلب و غیره میباشد، اما اکثرا اینناراحتی از مشکلات مغزی سرچشمه میگیرد. این بیماری مانند اکثر بیماریهای دیگر که دارای عوارضی بیرونی مثل سوزش، خارش یا درد میباشد، نیست. نوع بیماری به گونه ای است که خود بیمار شاید متوجه آن بیماری شدت پیدا کرده باشد. اگر متوجه شدید که دچار امراض روحی گشته اید، نباید در اجتماعات پرسروصدا شرکت کنید، نباید محل کار، سکونت یا استراحت شما، در مکان های شلوغ و پر سروصدا باشد. باید از شرکت در مجالس عزا، رفتن به قبرستان ها و به طور کلی مکان هایی که بایستی حالت غمگین به خود گرفت، یا صحبت های دلخراش در آنجا مطرح است، اجتناب کنید. از خواندن یا شنیدن حوادث و اخبار ناگوار و دلخراشی نیز خودداری شود. تمرین کنید تا نکنید (گر تو آسانگیر باشی زندگی دشوار نیست). به چیزی یا کسی یا صحبتی حساسیت نشان ندهید.

در مواجهه با مشکلات نیز باید با خنده و شادمانی از آن بگذرید (البته میدانم برای کسی که مشکل روحی دارد سخت است) ولی با تمرین به مرور زمان می توان به بهتر است از خوردن ادویهجات، نوشیدن مشروبات امراض روحی یا عصبانیت در جوانان گاهی ممکن است ناشی از شهوت زیاد یا شهوترانی بیش از حد باشد. در صورت مشاهده یا متوجه شدن اولیاء، بر آنان درصدد مقابله با آن برآیند. همچنین اگر کسی یا شده است کمک کنند تا وی سلامت خود را به دست آورد، در کنار درمان و مصرف داروهای مفید، در این زمینه باید مواظب و مراقب باشند که او داروی تجویزشده  خود رl سروقت و به اندازہ ی تعیین شده  طبق دستور پزشک مصرف نماید. باید با چنین بیماری با مدارا و خوش خلقی رفتار کرد. باید از سختگیری و خشونت اجتناب ورزید و همیشه به میل بیمار رفتار کنید. سخنان دل خراش وخبرهای بد و ناراحت کننده که باعث فرسایش روح می شود را نباید به او بگویید و متقابلاً صحبتها و اخبار خوش را به او برسانید تا باعث شادی او گردد. گردش و تفریح در مکانهای سرسبز و باصفا، ایجاد فضای شاد، خوردن غذاهای مقوی مانند کباب، حلویات، آب میوه، میوه های مختلف از قبیل انجیر، موز، خرما، لوبیا چیتی و غیره بسیار مفید خواهد بود.

نحوه درمان امراض روحی:

اگر خود شما دچار امراض روحی گشته اید آب هویج، آب زردک، گلابی، انگور زرد و رسیده، عرق بهار نارنج، عرق بیدمشک، عرق آویشن یا آب دمکرده ی آویشن، آب دمکرده ی مرزنجوش، عرق بهار نارنج یا خلال نارنج بیشتر مصرف کنید و ۵۰ گرم افتیمون شامی و ۲ گرم زعفران را بسیار نرم بسایید. بعد با ۵۰۰ گرم عسل بدون موم مخلوط کرده، و هر صبح و عصر، هر مرتبه یک قاشق چایخوری میل نمایید و بعد از هر غذا نیز یک فنجان نوشابه ی کومبوچا بنوشید.

ضمنا رژیم انگور هم مفید است. بدین طریق که هر روز صبح به جای صبحانه انگور زرد و رسیده بسیار بخورید و یا آب انگور فراوان بنوشید و تا ظهر هیچ خوراکی دیگر، حتی آب مصرف نشود. کشیدن مقدار کمی انفیه در هر روز به درمان این بیماری کمک بسیار خواهد کرد.

 مبتلایان به امراض روحی، نباید در اجتماعات پر قیل و قالی داخلی شوند و نباید منزلشان یا محل کارشان در مسیر خیابان هایی که مملو از ایاب و ذهاب است و اتومبیل یا قطار تردد میکند قرار داشته باشد.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *