اهمیت آموزش زایمان و شرکت در کلاسهای  زایمان


اهمیت آموزش زایمان و شرکت در کلاسهای  زایمان

اهمیت آموزش زایمان و شرکت در کلاسهای  زایمان

 

آموزش زایمان در حد قابل ملاحظه ای متوسط تجربه ی زن را نسبت به درد زایمان و وضع حمل تغییر داده است .

تجربه ی زایمان امروزه بسیار متفاوت با اوایل این قرن است، زمانی که زنان را برای زایمان بیهوش می کردند و تنها کار پدر منتظر، راه رفتن در اتاق انتظار بود. امروز، جمع کثیری از والدینی که در انتظار اولین فرزند خود هستند، در کلاس های زایمان شرکت می کنند.

والدین آینده در مورد تکنیکهایی چون تنفس، آرامش، و ماساژ، مطلع می شوند تا ترس، اضطراب، و حتی درد ناشی از زایمان را کاهش دهند. بیشترین فایدهی کلاس های زایمان، احتمالا فراهم آوردن فرصتی است تا از آنچه در طول درد زایمان باید انتظار داشته باشند، مطلع شوند، زیرا کسب اطلاعاتی اندک در کاهش اضطراب و ترس ناشی از این اتفاق بزرگ، بسیار مؤثر است. سایر مزایای کلاسها شامل:

 همراه کردن همسر خود در فرایند بارداری. اگر حضور همیشگی همسر شما در معاینات دوران بارداری میسر نباشد، کلاس می تواند برای او بهترین زمان برای کسب اطلاع از آنچه پیش رو دارید و پرسش سؤالاتش باشد.

 ملاقات با سایر والدین آینده می توانید دوستانی پیدا کنید، و در نهایت، همبازی هایی برای فرزند خود بیابید.  بازدید از بیمارستان یا زایشگاهی که در نظر دارید در آن زایمان کنید. دیدن تمام آنچه قرار است اتفاق بیفتد، بسیار مؤثر است. (اگر کلاس شما برنامه ی بازدید ندارد، از پزشک خود بخواهید برنامه ی آن را فراهم کند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد