اهمیت استفاده از فولیک اسید در دوران بارداری 


 اهمیت استفاده از فولیک اسید در دوران بارداری 

 اهمیت استفاده از فولیک اسید در دوران بارداری 

 

هر آنانسفالی (یک نقص مغزی و جمجمه ای) را ۵۰ قرص ویتامین ویژه ی دوران بارداری، حداقل 50 تا ۷۰ درصد کمتر کنند. امروزه، به تمام زنانی میلی گرم اسیدفولیک به بدن شما می رساند.

که در نظر دارند باردار بشوند، توصیه شده است هرروز ۰ / ۴ میلی گرم فولیک اسید مصرف کننده به هرحال، برخی از زنها دچار اختلالات پزشکی اند که می تواند بر بارداری اثرگذار باشد. از پزشک خود انتظار داشته باشید در مورد وجود هریک از این شرایط از شما سؤال کند. مثلا، اگر به دیابت مبتلایید، تثبیت میزان قند خون قبل از بارداری و کنترل آن در دوران بارداری مهم است

 اگر مستعد فشار خون بالايید، دکترتان مایل خواهد بود قبل از بارداری آن را کنترل کند، زیرا کنترل فشار خون بالا می تواند زمانبر باشد و به چندین بار تغییر داروها نیاز داشته باشد. اگر دچار مشکلات دیگری مثلا صرع هستید، کنترل بیماری و داروهای شما حائز اهمیت است. در شرایطی مانند لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE)، ممکن است:

پزشک، شما را تشویق کند زمانی برای باردار شدن اقدام کنید که علايمتان بسیار کم باشد.

می توانید انتظار سؤالاتی دربارهی کشیدن سیگار، افراط در مصرف مشروبات الکلی بیش از یک یا دو بار در روز، با استفاده از هر نوع ماده مخدر / توهم زا را داشته باشید. پزشک شما را استنطاق نمی کند و بعید است سرزنشتان کند. پس راحت باشید و صادقانه پاسخ بدهید. این عادات می تواند برای بارداری مضر باشد، و بهتر است قبل از بارداری آنها را کنار بگذارید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد