اهمیت متخصص نورولوژیست در درمان بیماری ام اس


اهمیت متخصص نورولوژیست در درمان بیماری ام اس

اهمیت متخصص نورولوژيست در درمان بیماری ام اس

 

يافتن نورولوژيستى  که با معيارهايتان مطابقت داشته باشد.

ارتباط شما با پزشکتان درازمدت و محرمانه خواهد بود (شاید بخواهید با او در مورد جنسی خود صحبت کنید). پس مهم است پزشکی پیدا کنید که با او راحت باشید. ممکن است «راحتی» در مورد چیزها و افراد مختلف، معنای متفاوتی داشته باشد، اما بعضی مبانی اصلی آن عبارت است از اطمینان، ارتباط خوب و اعتماد متقابل، در بخشهای بعدی مبانی و دیگر عوامل مورد نظر شما بحث خواهد شد.

. آموزش و تمرین به یاد داشته باشید که همه ی نورولوژیستها یک جور نیستند. اغلب نورولوژیستهای عادی، بیمارانی با وضعیتهای مختلف را ویزیت میکنند، از سکته ی مغزی گرفته تا پارکینسون (Parkinson's disease)، صرع، میگرن و احتمالا ام اس ، به عبارت دیگر یک نورولوژیست در جریان کاری ممکن است تعداد زیادی افراد مبتلا به ام اس را ویزیت کند یا برعکس، تعداد بسیار کمی از این بیماران را ببیند. بنابراین یک نورولوژیست دارای بورد تخصصی، نمیتواندهیچ تضمینی بدهد که در زمینه ی درمان ام اس  مهارت خاصی داشته باشد. اگر از این نعمت برخوردارید که در محل زندگی شما نورولوژیستهای زیادی وجود دارند و شما می توانید از بین آنان یکی را برای تیم مراقبت بهداشتی تان برگزینید، یکی از نکات کلیدی برای انتخاب چنین فردی، این است که وی در زمینه ی ام اس تجربه داشته و آموزش دیده باشد. میتوانید از شرکت بیمه ی خود بپرسید برنامه ی درمانی تان تحت پوشش بیمه قرار میگیرد یا نه.

(در ایران، ام اس  جزو بیماریهای خاص طبقه بندی می شود شامل یک پزشک عادی که نیازهای درمانی روزمره شما را برآورده کند و یک متخصص اماس، و این دو نفر به تناوب با یکدیگر در تعامل باشند. متخصص مربوطه که احتمالا در جریان آخرین اخبار روز در زمینه ی ام اس و درمانهای آن میباشد، می تواند توصیه هایی به شما و پزشکتان ارائه دهد. ممکن است به خاطر ارتباط با این نورولوژیست هزینههایی را متقبل شوید، ولی به این میارزد که خیالتان از بابت دریافت بهترین مراقبت و راهنمایی، راحت باشد.

اگر پزشک معالج فعلی تان، به شما میگوید برای بیماری ام اس نمی شود کاری کرد، دیگری بگردید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد