اهمیت ورزش در بیماران مبتلا به ام اس


اهمیت ورزش در بیماران مبتلا به ام اس

اهمیت ورزش در بیماران مبتلا به ام اس

 

افسردگی و اضطراب: اگرچه برخی از افراد افسرده، مدام احساس خواب آلودگی می کنند اما برای اکثر مبتلایان به افسردگی، به خواب رفتن و خوابیدن مشکل است.

اگر شما یا پزشکتان بر این باورید که دلیل احتمالی اختلال در خوابتان افسردگی یا اضطراب است، بهترین کار، مراجعه به یک متخصصی بهداشت روانی است.

- عواقب خارج شدن از شرایط عادی

 افرادی که به اندازه ی کافی ورزشی نمی کنند، کم کم از فرم بدنی مناسب، دور می شوند، بدان معنی که عضلاتشان ضعیف تر و قدرتشان کمتر شده و سیستم قلبی عروقی شان به اندازه ی گذشته کارایی نخواهد داشت.

این گونه خارج شدن از شرایط عادی، در آن دسته از مبتلایان به اماس که دچار اختلال حرکتی هستند، نسبتاً شایع است. اگر دیگر نمی توانید مثل گذشته به همه جا بروید، احتمالا فعالیت بدنی را خیلی زودتر رها خواهید کرد

در گذشته به بیماران مبتلا به اماس گفته میشد نباید ورزش کنند. ولی امروزه این موضوع ثابت شده که یک برنامهای ورزشی منظم، محدودیتها 9 ناتواناییها ،درمان کرده، خستگی را کاهش و سلامت قلبی عروقی و خلقی را افزایش می دهد . یک فیزیوتراپیست یا مربی شخصی آشنا به بیماری ام اس می تواند برنامهای برایتان طراحی کند تا به فرم بدنی قبلی خود بازگردید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد