قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / اوریون چیست و چگونه درمان می شود
اوريون
اوريون

اوریون چیست و چگونه درمان می شود

اوریون

هرگاه از بیرون گلو برآمدگی به جانب چپ یا راست یا هر دو طرف مشاهده شود و آب دهان به سختی پایین رود که توأم با ناراحتی و رنگ پریدگی چهره باشد و یا اگر دست زیر فک بگذارید، کیسهای پر وسفت به نظر برسد و گاهی از شدت تورم و ناراحتی احساس تب خفیف و ضعیفی نمودید، مبتلا به اوریون شده اید. در این صورت استراحت کاملی لازم است. کودکانی که مبتلا به اوریون می شوند. اگر استراحت نکنند و به فعالیت ادامه دهند در سن بزرگسالی عقیم خواهند شد،

ضمن استراحت باید از غذاهای بودار، سرخ کردنی و سنگین و ثقیل پرهیز کنید، و از شیر، شیر برنج، فرنی بدون هل و گلاب، آش های ساده و سوپ استفاده کنید.

درمان گیاهی اوریون با گیاهان دارویی

  •  مقداری کشمش کولی را خوب بکوبید تا به صورت خمیر دراید بعد با دو برابر آنها پماد اکتیوال مخلوط کنید و روی برآمدگی طرفین بمالیدو روی آن را ببندید .
  •  برگ چغندر را خرد کنید و با مقداری فضله ی کبوتر مخلوط کرده و بپزید. از خارج روی ورم بگذارید و با دستمال ببندید.
  •  آب شاه توت تازه را بگیرید، بعد مقداری تاجریزی را بجوشانید، سپس آب تاجریزی را با آب شاه توت مخلوط کرده و روی ورم بمالید و قدری از آن را هم در گلو غرغره کنید، این کار را چند مرتبه در طول روز تکرار کنید.
  •  مقداری روغن اکتیول را با مقدارى روغن خاکستری مخلوط کنید و روی ورم بگذارید و با دستمال  ببندید
  • مقداری عناب را بادندان یا نوک قیچی یا چاقو یا به وسیله ی قندشکن بشکافید و یا قطعه قطعه کنید. بعد در آب گرم بریزید و خیس کنید، پس از نرم شدن در پارچه ای ریخته و با فشار آب ان را خارج و در جای خنک نگهدارید و هر روز صبح ناشتا یک لیوان بنوشید.
  •  پیاز نرگس را بکوبید و با نبات ساییده شده مخلوط کنید و از خارج روی ورم بگذارید و ببندید.
  • مقداری اکتیل بلاد نه را روی ورم بگذارید و پس از ۱۲ ساعت با پنبه پاک کنید، بعد مقداری قراقوروت را روی گاز استریل پهن کنید و روی ورم بگذارید و با دستمال ببندید.
  • آب نارنج، آبغوره و سرکه را مخلوط کنید و با انگشت آرام آرام از داخل و خارج روی برآمدگی مالش دهید

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *