اولین تنفس نوزاد بعد از تولد


اولین تنفس نوزاد بعد از تولد

اولین تنفس نوزاد بعد از تولد

 

اگر نوزاد شما برای شروع تنفس، به طور عادی کند باشد، ممکن است متوجه شوید دکتر، پرستار یا ماما، با مالیدن پشت او، خشک کردن یا ضربه زدن به کف پا، او را تحریک می کنند. برخلاف تصویر کلیشه ای که در فیلم ها نشان داده می شود، پزشک شما برای بیرون آوردن گریه ی نوزاد او را وارونه نمی کند تا به باسن او ضربه بزند.

در طول دوران بارداری، جنین از طریق جفت اکسیژن دریافت می کند. نوزاد بعد از به دنیا آمدن، با ریه های خود وظیفه ی تنفسی را بر عهده می گیرد. مادامی که در رحم است

یک مایع مخصوص در ریه های بچه وجود دارد، که این مایع اغلب در طول زایمان بیرون داده می شود. اما گاهی، یک نوزاد به زمان و کمک بیشتری برای خارج کردن مایع از ریه های خود با استفاده از ساکشن یا یک محرک - نیاز دارد.

شاید متوجه شوید نوزاد شما به گونه ای متفاوت از شما تنفس می کند. اکثر نوزادان ۳۰ تا ۴۰ بار در دقیقه نفس می کشند. میزان تنفس نوزاد می تواند با انجام فعالیت جسمانی افزایش یابد. نوزادان به جای تنفس از دهان، از طریق بینی نفس می کشند؛ یک انطباق طبیعی عالی که آنها را حین شیر خوردن چه با شیشه چه با سینه ی مادر، قادر به تنفس می کند.

همچنین ممکن است متوجه شوید شکم نوزاد شما به طرزی غیرعادی بزرگ و برآمده است، ولی این شکلی عادی از شکم نوزاد است؛ این واقعیت که شکم نوزاد موقع تنفس در حد قابل توجهی بالا و پایین می رود و هنگامی که نوزاد مقداری هوا فرو می برد، نسبتا بزرگتر می شود و این حس بزرگی را تشدید می کند. این حرکت نیز عادی است، زیرا نوزادان به جای استفاده از عضلات قفسه ی خود، مانند خردسالان یا بزرگسالان، از دیافراگم خود استفاده می کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد