اولین لحظات بعد از تولد فرزندتان


اولین لحظات بعد از تولد فرزندتان

اولین لحظات بعد از تولد فرزندتان

 

نگاهی به مایه ی شارمانی تان۔ چیز نوچ، لک و پیس ها، و این چیزها بلافاصله بعد از زایمان، پزشک شما فرزندتان را بر روی شکمتان می گذارد یا قبل از آنکه نوزاد را در آغوشتان بگذارد، برای تمیز کردن و قرار دادن در حوله ی پارچه ای به دست پرستار میدهد.

در اولین لحظات بعد از تولد فرزندتان، ممکن است غرق در احساسی از عشق و محبت شوید. شوک و آرامش آن ممکن است موجب گیجی و منگی شما نیز بشود. به احتمال زیاد، فکر می کنید نوزاد شما زیباترین چیزی است که تا کنون دیده اید. و باز، ممکن است این طور نباشد. برخلاف داستان هایی که در سریال های آبکی می بینید و کارتون ها، نوزادان همیشه تمیز و با بویی مانند عطر بهاری به دنیا نمی آیند.

نوزاد شما به احتمال زیاد آغشته به مقداری خون، مایع آمنیوتیک، و ماده ی سفیدرنگ نوچی است که به آن ورنیکس می گویند. پوست او ممکن است لک و پیسی باشد و حتی ممکن است در طول زایمان دچار کبودی هایی شده باشد. بنابراین شاید لازم باشد هنگام ارزیابی ظاهر او فورأ حواس خود را جمع کنید. احساس کمی از تردید در نگاه اول به نوزاد یا مجذوبش شدن در واقع امری غیرشایع نیست

 اغلب پیش از آنکه ارتباط یا پیوندی واقعی با فرزند خود برقرار کنید، چند روزی طول می کشد. اگر کمی احساس بی تفاوتی می کنید، نگران نباشید. به محض آنکه واقعیت موجود شکل گرفته و فرزند خود را بشناسید، احساس بسیار بهتری پیدا می کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد