قالب وردپرس درنا توس
آپاندیس
آپاندیس

اگر آپاندیس بترکد…

اگر آپاندیس بترکد…

آپاندیس چیست؟

آپاندیس لوله ای کرم مانندی است به نام ورمی فورم ایندیکس که از روده آویزان است. مجرای توخالی و کوتاه  است که انتهای آن مسدود است و طول آن حدود ۶۵ میلیمتر و قطر آن به کلفتی انگشت کوچک دست می باشد. آپاندیس از محلی که روده کوچک به روده  بزرگ می پیوندد آویزان شده است و محل تشریحی آن چند سانتیمتر به سوی راست و پایین محل کمربند است. علم پزشکی هنوز هدف از وجود آپاندیس را کشف نکرده است و نمیداند چرا خدای تبارک و تعالی این لوله کوچک و خطرناک را آفریده است و آنچه پزشکان میدانند این است که آپاندیس یک عضو بالقوه  خطرناکی است که در هر لحظه از شبانه روز بدون هیچ گونه اخطاری ناگهان باد میکند و ملتهب میشود، دریچه ی کوچک اتصال آن به روده بسته شده و پر از مدفوع می شود، اپاندیس ملتهب و قرمز میگردد و اگر فوراً با جراحی برداشته نشود ممکن است بترکد. هنگامی که ترکید مایع مدفوع در تمام حفره شکم پخش می شود و نتیجه  آن مرگ است. آپاندیسیت حاد می تواند در حد خطرناک ترین وضعیت به وقوع بپیوندد؛ یعنی در هر زمان و هر محلی ممکن است عارض شود. به هنگام سفر در اتومبیل، هواپیما، جنگل، کوه، دریا و… این عارضه به راحتی می تواند زن حامله و جنین او را به ورطه  هلاکت بکشاند.

 تأسف بارتر اینکه علت مرگ صدها نفر آپاندیسیت و یا مشکلات پس از جراحی آن است. در مورد آپاندیس باید فوراً به پزشک مراجعه کرد و به کلی از خوردن گوشت و مواد نشاسته دار پرهیز شود. تا رسیدن به پزشک به عنوان خوراکی های مؤثر می توان از آب پرتقال، آب هویج، آلو، آب آلو، کمپوت سیب و پیاز پخته استفاده کرد.

علائم آپاندیس

اگر در ناحیه زیرین شکمی احساس تورم و التهاب می کنید، این احتمال وجود دارد که دچار آپاندیسیت شده باشید. آپاندیس زائده ی در روده بزرگ است که به التهاب و عفونت در این ناحیه آپاندیسیت گفته می شود. این بیماری معمولا در افراد بین سنین 10 تا 30 سال بیشتر شایع است. از آنجایی که آپاندیسیت یک وضعیت پزشکی اورژانس محسوب می شود، تشخیص سریع و به موقع علائم و اقدامات سریع پزشکی بسیار اهمیت دارد. گام های پیش رو به شما کمک می کند که درد آپاندیس را به خوبی نسبت به دیگر درد های ناحیه شکمی تشخیص دهید و با آگاهی بیشتر اقدامات لازم را هرچه سریعتر انجام دهید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *