قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / اگر اریون گرفته اید آن را با داروها گیاهی درمان کنید ؟
اوریون
اوریون

اگر اریون گرفته اید آن را با داروها گیاهی درمان کنید ؟

اگر اریون گرفته اید آن را با داروها گیاهی درمان کنید ؟

اریون (ورم بنا گوش) چیست؟

ورم بناگوش  یا اریودن فراوان ترین غده ای است که کودکان و حتی بزرگسالان زیادی به آن مبتلا خواهند شد، یک نوع بیماری ویروسی مصری و خطرناک است که بهترین چاره  آن استراحت مطلق است، بیمار باید از دیگران فاصله بگیرد و حتی وسایل شخصی، ظروف غذا و محل خوابش جدایی از دیگران باشد. بیمار باید کاملاً استراحت کند و از خوردن غذاها ترش، سرخ کرده و محرک، مصرف شیرینیها قنادی، انواع فلفل و ادویه جات، غذاها مانده یا کنسرو شده، سوسیس و کالباس، فلاف و انواع ساندویچ و پیتزا پرهیز کند. بیمار باید از سرماخوردگی مصون باشد زیرا ممکن است به ورم مغز منجر شود که آن نیز بیماری خطرناکی خواهد بود. در صورتی که بیمار به فعالیت، تلاش یا بازی بپردازد و استراحت نکند تورم غده  بناگوش زیاد و حتی دوطرفه میشود. به دنبال آن ایجاد تهوع، استفراغ، درد شدید و حتی ممکن است باعث قطع نسل شود. برای درمان آن، مغز ناخنک و گل خطمی از هر کدام ۳ مثقالی، خارخاسک، گل بنفشه و پر سیاوشان از هر کدام ۵ مثقال، همه را مخلوط و به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را شب در یک اونیم لیوان آب جوش بخیسانید، صبح در همان آب بجوشانید تا حدود یک لیوان آب آن باقی بماند. سپس صاف و با شکر قرمز یا شکر سفید شیرین ساخته و بنوشید. تفاله آن را مجددا در یک ونیم لیوان آب بخیسانید و شب باز هم در همان آب بجوشانید و آب صاف کرده  آن را شیرین کرده و بنوشید.

  •  گل بابونه  شیرازی، تخم کتان و تخم شوید را بسیار نرم بسایید. آن را با کمی موم عسل در مقداری روغن گل ریخته و گرم کنید تا به صورت پماد در آید و هر روز  بر محل تورم ضماد کنید.
  • گل خطمی و گل بنفشه و برگ درخت توت را مخلوط، در روغن گل سرخ بپزیدو روی ورم ضماد کنید.
  • برگ تاجریزی را با انجیر و آرد گندم مخلوط، بپزید و بر موضع ضمادسازید.
  • کندر خوراکی، گلنار فارسی، تخم مورد و تخم خرفه از هر کدام ۲۰ گرم، تخم کرفس و گل ارمنی از هر کدام ۳۰ گرم، همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری با مقداری شربت قند مخلوط و میل فرمایید.

 

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *