قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / اگر بدنبال از بین بردن ترشی معده میگردید این مطلب را بخوانید!!
ترش کردن یا سوزش معده

اگر بدنبال از بین بردن ترشی معده میگردید این مطلب را بخوانید!!

اگر بدنبال از بین بردن ترشی معده میگردید این مطلب را بخوانید!!

ترش کردن یا سوزش معده :

برای این که غذا هضم شود. در معده اسید کلریدریک (جوهر نمکی) ساخته می شود. پوششں مخاطی معادله در برابر اثرات مخرب این اسید با لایهای ضخیم از مخاط پوشیده و حفاظت میشود،این  اسید کلریدریک وارد مری شده، در پشت جناغ سینه و در حفره معده یک دارد.download-16

و سوزش آزاردهنده به وجود می آورد. این امر ممکن است به علت بسته نشدن درست دریچه که میان معده و مری قرار دارد، به وجود آید و یا به علت مصرف غذاهای مخصوص و یا زیاده روی در مصرف سیگار، الکلی، قهوهچای و نوشابه منبسط و سست شود. این درد حتی در اثر وعده های غذایی فراوان، خم شدن بعد از صرف غذا، پوشیدن لباسهای تنگ و یا در دوران حاملگی به وجود می آید و به همین خاطر اسید کلریدریک را به سرعت تولید میکند. همچنین زمانی که فرد تحت فشارهای عصبی قرار دارد و یا این که حرکت و جنبش معده با سختی صورت میگیرد نیز امکان ترش کردن یا سوزشں معدہ وجود دارد.

پیشگیری از ترشی معده:

دلایل به وجود آمدن این بیماری بستگی به نحوه ی تغذیه ما دارد، بنابراین به یک باره به میزان زیاد، غذا نخورید، بلکه ترجیحا وعده های غذایی خود را در طی روز بیشتر کنید، اما مقدار آن را کم کنید. غذاها و یا نوشیدنی هایی که باعث ترش کردن یا سوزش معده میشوند، را کنار بگذارید. همچنین از مصرف سیگار و الکل چشم پوش کنید. به غذاهایی که از لحاظ PH قلیایی و باز غنی هستند مانند غذاهای غیراسیدی، یعنی میوه، سبزیجات و یا سیب زمینی اهمیت بدهید. حرکت و جنبش باعث بهبود می شود: سعی کنید بعد از مصرف غذا به جای یک جانشستن، پیاده روی کنید. در حالت خوابیده یا لمیده غذا به راحتی میتواند دوباره وارد مری شود.

بهترین روش این است که آخرین وعده ی غذای روزانه ی خود را سه الی چهار ساعت قبل از رفتن به بستر صرف کنید. اگر سوزش معده در هنگام شب به سراغ شما می آید. بهتر است قسمت بالا تنهای خود را در بستر به کمک بالشتکهای کوچک، کمی بالاتر از سطح زمین یا تخت قرار بدهید. یک مورد دیگر در مورد اضافه وزن: زمانی که عقربهای ترازو یا وزنه، اضافه وزن شما را نشان داد، بهترین روش این است که هر چه سریع تر به فکرکم کردن وزن خود باشید، زیراباھر کیلوگرم کم کردن وزن، ترشی معده شما نیز بهبود می یابد. در اینجا شما می توانید به بخش اضافه وزن و گرسنگی شدید درو ترجیحا لباس های راحت به تن کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *