قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اگر بی حسی دست و پا دارید بخوانید..!
بی حسی اعضا
بی حسی اعضا

اگر بی حسی دست و پا دارید بخوانید..!

اگر بی حسی دست و پا دارید بخوانید..!

بی حسی اعضا

علاوه بر خواب رفتن دست و پا، انواع اختلالات حسی از جمله کرختی، بی‌حسی، سوزن سوزن شدن و گزگز کردن دست و پا نیز مشاهده می‌شودکه این اختلال اکثرا در افراد دیابتی مشاهده می شود.
خواب رفتن، گزگز و مورمور شدن دست و پا را همه‌مان تجربه کرده‌ایم، اما همین حس خواب رفتن و مورمور شدن اگر طولانی و مکرر شود، می‌تواند نشانه وجود برخی مشکلات در بدن ما باشد.
در گفتگو با دکتربهتاش، ارتوپد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران کوشیده‌ایم پاسخی برای این سوالات بیابیم.
آقای دکتر! تقریبا همه ما، مورمور شدن و خواب رفتن دست را تجربه کرده ایم، اما گاهی اوقات در بعضی افراد، این مشکل شدید می شود. چرا؟
افرادی که همیشه از خواب‌رفتگی یا مورمور شدن دست می‌نالند، نیاز به بررسی بیشتری دارند. شاید به نوعی دچار آسیب شبکه عصبی بازویی شده باشند؛ مثلا این افراد دچار ضعف، خواب‌رفتگی و مورمور شدن در یک دست و بازو می‌شوند. این درد، در اثر آسیب کتف یا ناحیه زیر بغل به وجود می آید که بر شبکه عصبی، موسوم به کلاف بازویی تاثیر منفی می‌گذارد.
گاهی اوقات بیماران از خواب‌رفتگی و مورمور شدن شبانه می‌نالند و می‌گویند تا بالای بازوی‌شان تیر می‌کشد.
بله، چنین موردی که اشاره کردید اگر شست، انگشت سبابه و انگشت وسطی را درگیر ‌کند، یا اینکه فرد دچار ضعف عضلانی شود، مطرح‌کننده اختلالی موسوم به “نشانگان تونل مچ” است.
همان‌طور که می‌دانید داخل مچ انسان یک مسیر عبوری برای وترها و عصب مدیان وجود دارد. التهاب یا تورم بافت‌های داخل تونل می‌تواند عصب مدیان را تحت فشار قرار دهد.عصب مدیان مسوول حس لامسه در انگشت شست، انگشت اشاره، انگشت میانی و قسمتی از انگشت حلقه‌ای است. تحت فشار قرار گرفتن این عصب موجب تولید بی‌حسی و درد خاصی می‌شود که تحت عنوان “نشانگان تونل کارپال” شناخته می‌شود.بسیاری اوقات، این نشانگان در هر دو مچ دست پدید می‌آید.

درمان بی حسی اعضا

خوراکی هایی که برای بی حسی اعضاء بدن یا ایستادن عضو یا فالج القوه مفید هستند و به درمان آن کمک میکنند عبارتند از: خرما، پسته وحشی، والک، دارچین، زنجبیل تازه، نخود، شوید، گوشت جوجه مرغ، گوشت شتر، روغن برگ ترب و شربت یا مربا گل محمدی؛ اما خوراکی هایی که مصرف آن ها به شدت به بیماری می افزاید و مصرفشان مضر است عبارتند از: لبنیات و خوراکی هایی که طبیعت آنها سرد است مانند: خیار، هندوانه، بادنجان، کاهو و غیره، همچنین مصرف ترشیجات، حمام و شستشو با آب سرد، زندگی در هوای سرد و جماع در اول شب نیز بسیار در بی حسی اعضاء اثرگذار می باشند.

به عنوان درمان اقاقیا، عاقرقرها، اگیر ترکی و بسپایج را نرم بکوبید و با روغن کنجد مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بمالید.

شوید، بابونه، بسبایج، اسنامکی، تخم کرفس، قنطریون و انیسون از هرکدام ۱۰ گرم و شهم حنظل ۵ گرم، همه را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف شده  آن را ۱۴ قسمت کنید و صبح و شب، هر مرتبه یک قسمت از آن را بنوشید.

هر روز مقداری فلفل سیاه ساییده شده را باروغن بادام یا روغن گل مخلوط کنید وبمالید یا روغنفلفل بر موضع بمالید.

تخم یونجه را در روغن زیتون خوب بجوشانید و هر روز آن روغن را بر بدن بمالید و در آفتاب بنشینید تا بهبود یابید

روغن سداب، روغن زیتون، روغن زنجبیل، روغن گردو و پیه آب کرده خروس را با هم مخلوط کرده و هر روز بمالید و در آفتاب بنشینید و مسهل هم میل کنید تا بیماری برطرف شود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *