قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اگر دائم سرفه می کنید…
سرفه
سرفه

اگر دائم سرفه می کنید…

اگر دائم سرفه می کنید…

سرفه

یک عمل غیر ارادی و بازتابی برای محافظت شخص است. مخاط و مواد لزج، گرد و غبار و اشیای خارجی توسط فشار زیاد سرفه از مجاری تنفس به خارج  پرتاب می شوند. شایع ترین عامل به وجود آورنده سرفهعفونت هایی هستند که عامل ویروسی یا باکتریایی دارندمانند برونشیت و یا اغلب در چهارچوب یک سرماخوردگی بروز می کند. طبیعتا سرفه در ابتدا خشک است، اما بعد از گذر یک الی دو روز از سرماخوردگی، باعث خروج مواد لزج و غلیظ و ترشحات میشود، اما دوباره به زودی درمان شده و از بین میرود. برونشیت، زمانی به عنوان برونشیت مزمن خود را نمایان میسازد که در طی دو سال متوالی سه ماه در سال سرفه با اخلاط، همراه باشد. در بعضی مواقع نیز سرفه میتواند عامل احساسیت یا الرژی داشته باشد. در این حالت می توان از داروهایی که باعث تسکین تحریک در مجاری تنفسی و یا بیماریهای ریوی و تأثیرات جانبی آنها می شوند، استفاده نمود.

 درمان سرفه

در روزهای اولیه ابتلا به برونشیت، سرفه های عذاب آور و آزاردهنده را درمان کنید. زمانی که رفته رفته سرفه ها به حالت خلطی و ترشحی رسید، باید برای دفع ترشحات ومناسب تر از دارویی خانگی درمان تب، یعنی جوشاندهای پوست درخت بیابد، در زمان نیاز فوری میتوان از داروهای شیمیایی ایبوبروفن و یا پاراستامول، که همزمان برای رفع درد و کسالت و پایین آوردن دمای بدن بکار میروند استفاده نمود، به کمک این داروها عوارض جانبی تب؛ یعنی سر و استخوان درد نیز به صورت چشمگیری، کاهش مییابد. زمانی که احساس حساسیت و احیانآ معادله دارد و خونریزی معده داری از مصرف صرف نظر کرده و به جای آن پاراستامول استفاده کنید.

اخلاط و همچنین جلوگیری از سرفه ها و عدم بازگشت آن تلاش کنید. در این زمان باید داروهای ضد سرفه و یا تسکین دهنده آن را قبل از رفتن به بستر مصرف کنید. در طی روز، در هنگام بروز سرفه های نه چندان شدید، از خوردن این گونه از داروها چشم پوشی کنید. زیرا در این صورت اخلاط و ترشحات اجازه و فرصت خروج نمییابند. مرطوب نمودن دائم محیط و همچنین گرم نگه داشتن ناحیه سینه، باعث کاهش سرفه ها شده و عفونت های دردناک برونشیت را تخفیف می دهند. از همه مهم تر این که در طی مدت بیماری به مقدار زیاد مایعات میل کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *