قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اگر دچار عفونت معده شدید این غذاهارا بخورید!!!
عفونت در کمین معده
عفونت در کمین معده

اگر دچار عفونت معده شدید این غذاهارا بخورید!!!

اگر دچار عفونت معده شدید این غذاهارا بخورید!!!

عفونت معده

امروزه علت هر نوع از ناراحتی های گوارشی را باکتری ای به نام هلیکوباکترپیلوری میدانند. این باکتری به طور معمول در پوشش مخاطی معده وجود دارد و علایمی ایجاد نمیکند. در بعضی افراد بدون آن که کسی علت آن را بداند این باکتری در ایجاد بیماریهای معده مانند زخم ها، گاستریت و سرطان معده نقش دارد. به نظر میرسد ۷۰٪ تا ۷۵٪ بیماران مبتلا به زخم های معده و ۹۰٪ تا ۱۰۰٪ بیماران مبتلا به زخم های اثنی عشر(دوازدهه) میزبان این باکتری ھستند

متأسفانه برطرف کردن باکتری اج بیلوری گاهی امری بسیار دشوار و ناامید کننده است. برای درمان ان معمولاً یک آنتیبیوتیک از قبیل آموکسی سیلین به همراه داروی مترونیدازول و بیسموت تجویز می شود (مدت درمان آن سه هفته میباشد و گاهی نیازمندتکرار است.)

عواقب آلودگی به عفونت:

اکثر افرادی که بهعفونت هلیکوباکریلوری دچار شده اند هیچ گونه علایمی از خود، نشان نمی دهند. با این حال حدود ٪۱۰ این افراد دچارزخم معده و یا اثنی عشر میگردند. هنوز معلوم نشده است که چرا بعضی از افراد دچار زخم می گردند و عده ای دیگر به این مشکل د چار نمی شوند. اما احتمالا به سنی که آنها دچار عفونت شده اند و نیز به نوع هلیکوباکتریلوری که آنها آلوده شده اند بستگی دارد. نحوه  پیدایش زخم بسیار پیچیده می باشد عفونت هلیکوباپیلوری در قسمت تحتانی معده باعث گول زدن معده میشود و ان را وادار میسازد که اسید بیشتری ترشح کند. این باکتری همچنین سبب نازک شدن پوشش مخاطی معده میگردد و به اسید اجازه میدهد که در آن نفوذ کند.

چه کسانی به درمان نیاز دارند؟

تصمیم به این که یک فرد آلوده به عفونت هلیکوباکریلوری آیا برای ریشه کن کردن این باکتری باید تحت درمان قرار گیرد یا نه؟ براساس توصیه های انجمن بریتانیایی متحده  آمریکا انجام میشود. که عبارتند از:

– اگر شما در حال حاضر دچار زخم معده یا اثنی عشر هستید می توانید با از بین بردن عفونت هلیکوباکریلوری موجب بهبودزخم شوید.

– اگر شما سابقاً دچارزخم معده یا اثنی عشر بوده اید و با جراحی هم آن را درمان نکرده اید، از بین بردن عفونت هلیکوباکریلوری می تواند از عود کردن زخم جلوگیری کند.

– اگر شما تاکنون دچار زخم معده یا اثنی عشر نبوده اید اما به ریفلاکس مبتلا هستید از بین بردن عفونت هلیکوباکریلوری لزومی ندارد. این کار ممکن است حتی باعث بدتر شدن علایم ریفلاکس شود.

– از بین بردن عفونت هلیکوباکرپیلوری در حال حاضر در بیمارانی که دچار سوء هاضمه بدون زخم هستند توصیه نمیگردد. (گرچه این نظر مورد اختلاف بسیاری از پزشکان است).

– در حال حاضر تصور نمیشود که از بین بردن عفونت هلیکوباکریلوری در پیشگیری از سرطان معده مفید باشد.

درمان گیاهی عفونت معده

1. زرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چوبه، عصاره زنجفیل و نیز مصرف مواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ غذاهای حاوی مواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فنولیک از قبیل قره‌قاط می‌تواند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ریشه‌کنی این باکتری موثر باشند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

2. تحقیقات نشان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه است که مصرف برخی از انواع عسل نیز برای د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رمان هلیکوباکترپیلوری موثر است.

3. غذاهای حاوی سولفورفان از قبیل انواع کلم یک باکتری‌کش قوی محسوب می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که می‌توانند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر ریشه‌کنی هلیکوباکترپیلوری هم موثر باشند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

4. مصرف سویا نیز ممکن است باعث کاهش تولید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ واسطه‌‌های التهابی (اینترلوکین 10) ناشی از هلیکوباکترپیلوری شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *