اگر میخواهید از شر موهای زائد خلاص شوید, مطالب زیر رابخوانید


اگر میخواهید از شر موهای زائد خلاص شوید, مطالب زیر رابخوانید

اگر میخواهید از شر موهای زائد خلاص شوید, مطالب زیر رابخوانید

اگر میل دارید در موضعی مو روییده نشود یا موهای روییده شده به مرور ضعیف و سست گردد و از روییدن مجدد آن جلوگیری شود پس از کندن موها یکی از دستورات زیر را انجام دهید و چند بار هم تکرار کنید. اگر باز مو رویید به همین طریق ادامه دهید تا کم کم پیاز موضعیف گشته و رویش مو به مرور زمان قطع گردد.
 • پس از  کندن موها  آهک آب ندیده را در سرکهحل کنید و بمالید۔ ه تخم مورچه و بزر البنج و اسپرزه را به نسبت مساوی مخلوط کنید، سپس نرم بکوبید و با سرکه مخلوط کرده و به محل مورد نظر بمالید.
 •  بزرالبنج را با زهره ی گاو و آهک آب ندیده و مغز گوسفند مخلوط کرده و بمالید.
 •  نشادر را بسایید و با زهره ی بز مخلوط کنید و بمالید.
 •  شیرهای خشخاش را در سرکه حل کنید و بمالید.
 •  برگ خشک درخت توت را کوبیده و نشادرو زهره ی گاو را مخلوط کرده و بمالید.
 •  بزر البنج و اسپرزه را بسایید و با سرکه مخلوط کنید و بمالید.
 •  یک برابر زاج سفید را با چهار برابر " اقلیما و سفیدآب، در آب برگ شاهدانه تازه مخلوط کنید و ۲۴ ساعت بماند و بعد از کندن موها به محل بمالید.
 •  آب نارنج را پس از کندن موها به آن محل بمالید.
 •  کف دریا، زاج سفید، سرنج و اقلیما را مخلوط کرده و بسیار نرم بسا یید سپس در آب انجیر تازه مخلوط کنید و بمالید
 • .  انجیر، سیر و هزار چشمان را به مقدار مساوی در ظرفی ریخته بجوشانید و آب غلیظ آن را بمالید.
 • انجیر را در آب برگ کنجد تازه بجوشانید و آبش را بمالید.
 • باقلا، برنج و نخود را بسیار بجوشانید و آبش را بمالید.
 •  خاکستر چوب مو، نمک سوخته و آهک را مخلوط کنید و بمالید.
 •  هزار چشمان و کوکنار و بزر|النبج را بسایید و با  سرکه مخلوط کنید و بمالید.
 • آ بجوشانده مخلوط گل ختمی ف آهک و سرکه را بمالید
 •  یک گرم زرنیخ را با یک عدد سفیده ی تخم مرغ و کمی آب جوشانده  با میوه کاج ساییده شده مخلوط کنید و بمالید. خاکستر گیاه یا ریشه کبر را با شیره ی انجیر مخلوط کرده و بمالید.دو گرم گوگردزرد، یک گرم زرنیخ، ۵گرم آهک و ۲۰ گرم ریشه اریسا را در مقداری آب باقلا بپزید و بمالید.

  موهای زائد بدن را با این ۵ راه حل طبیعی و ساده از بین ببرید:

  راه های خانگی برای از بین بردن موهای زائددختران وقتی به سن بلوغ می‌رسند با موهای بدن خود همیشه مشکل دارند. و به دنبال راه حل برای کم کردن موهای بدن هستند. خوشبختانه راه حل های طبیعی برای کم کردن و از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد که به خصوص اگر در سنین کم آنها را انجام دهید تاثیر زیادی در کم شدن موهای زاید بدن خواهد داشت.ماساژ روغننمی‌توانید هیچ‌وقت حدس بزنید که چقدر ماساژ با روغن‌های آرام‌بخش برای جلوگیری از رویش مو بدن مفید است. ماساژهای دائمی و همیشگی باعث می‌شود که موها نرم‌تر و نازک‌تر شوند وکم‌کم ریشه‌های مو را از بین می‌برد. با روغن‌های گرم مثل روغن کرچک و یا روغن خردل پوستتان را با ماساژ دهید. تا ریشه‌های مو در پوستتان به مرور زمان ضعیف شوند و از بین بروند.اسکراب و لایه‌بردار آرد نخوداسکراب آرد نخودشما می توانید یک خمیر اسکراب طبیعی بسازید که رویش مو را روی بدنتان کم کند. آرد نخود (بهتر است نخودها را خودتان آرد کنید تا از آن مطمئن باشید) را با کشک مخلوط کنید و چند قطره روغن مورد علاقه خود مثل زیتون و یا جوجوبا مخلوط کنید و یک خمیر نرم تهیه کنید. این خمیر را روی پوست بدنتان به خصوص جاهایی که مو رشد میکند مثل پا و دست بمالید و بگذارید خشک شود بعد که در حال خشک شدن بود با کف دست آرام آرام ماساژ دهید تا حالت لایه‌برداری از پوست شود. تاثیر این اسکراب را خیلی خوب میبینید اگر هفته‌ای ۲بار این کار را انجام دهید بعد از چند هفته متوجه کاهش رویش مو و ضعیف شدن ریشه‌های مو می‌شوید.خمیر عسل و لیمواین راه بیشتر برای از بین بردن موهای زائد صورت مفید است. ۴ قاشق چای‌خوری عسل را با یک عدد لیموی تازه مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حالت خمیری و چسبندگی پیدا کند. و خیلی آرام در جهت رویش موهای صورتتان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. با آب ملایم و ولرم بشویید این کار را هفته‌ای دو تا سه بار انجام دهید نه تنها از شر موهای صورت راحت می‌شوید بلکه صورتی شفاف و پوستی لطیف و زیبا خواهید داشت. تاثیر لیمو و عسل برای سفید کردن پوست صورت و شفافیت آن هم برای همه ثابت شده است.شکراین روش با اینکه خیلی راحت است اما به خاطر چسبندگی‌اش خیلی‌ها امتحان نمی‌کنند. کسانی که به اپیلاسیون با موم عادت دارند می‌توانند خیلی راحت این کار را انجام دهند. چیزی که لازم دارید نصف لیوان آب و چهار قاشق بزرگ غذاخوری شکر و یک قاشق چایخوری آبلیمو است. اینها را با هم ترکیب کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا کاملا بجوشد و غلیظ شود. بعد از آنکه دمای آن به اندازه ولرم رسید از این محلول یک لایه نازک جهت رویش مو بمالید و یک پارچه نازک تمیز را روی آن مدت دو دقیقه بگذارید بماند و بعد آن را از پوست جدا کنید دقیقا مانند موم مو‌های زاید را می‌کند و تا ۶ هفته از شر موهای زاید خلاص می‌شوید.توپ خمیریاین درمان حتی برای کودکان هم جهت نازک شدن موی زائد استفاده می‌شود. تنها چیزی که احتیاج دارید یک توپ از خمیر ور آمده و ورز داده شده است. خمیر را با یک روغن دلخواه روغنی کنید و روی قسمتهای بدن که موی زائد دارد بمالید این کار را در هفته چند بار انجام دهید. هر چه زودتر این کار را شروع کنید.رشد موهای زائد بیشتر از هر چیزی به تغذیه و فعالیتهای هورمونی بستگی دارد. نوشیدن دو فنجان چای نعناع در روز تاثیر زیادی در کاهش موهای زائد دارد. این راه‌های خانگی را برای کاهش موهای زائد امتحان کنید فقط ناامید نشوید و صبر داشته باشید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد