قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / اگر میخواهید ورم مزمن لوزه ها را درمان کنید از گیاه دارویی توسکا قشلاقی استفاده کنید؟
درخت توسکا قشلاقی
درخت توسکا قشلاقی

اگر میخواهید ورم مزمن لوزه ها را درمان کنید از گیاه دارویی توسکا قشلاقی استفاده کنید؟

اگر میخواهید ورم مزمن لوزه ها را درمان کنید از گیاه دارویی توسکا قشلاقی استفاده کنید؟

درخت توسکا قشلاقی چیست؟

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی درخت توسکا قشلاقی است . درخت توسکا قشلاقی گیاهی است از خانواده  Betulaceae، درختی است که در شرایط مساعد بلند آن به ۳۰-۲۵ متر می رسد برگ آن به رنگ سبز براق با دو طرف ساده ،مدور ،متناوب و چسبنده می باشد،به خصوص برگ  جوان و جوانه  آن، گل  آن به صورت نر و ماده جداگانه است و روی شاتون قرار دارند. پوست تنه  ان خاکستری و شکاف دار و از داخل قرمز رنگ است. دانه هاروی مخروطه  تخم مرغی شکل قهوه ای رنگ که اطراف هر یک از فلس  چوبی فراگرفته است قرار می گیرند. این درخت بومی اروپا و آسیای شمالی است و در ترکیه و قفقاز و جنگل  جلگه ای شمال ایران می روید و تا ارتفاع ۱۰۰۰ متری در ولی اباد بالا می رود، این درخت در مناطق پر آب،مرطوب، مانداب و کنار جریان  اب می روید.
نام ها دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:حوره، توسه – سیاه توسه – سفیدتوسه توسکا- تسکا

خواص برگ توسکا قشلاقی:

آب دم کرده  آن را بنوشید. مدر و معزق است.

آب جوشانده  آن را صاف کنید و با آب وان حمام مخلوط کرده حمام کنید. برای تسکین درد عصبی مفید است.

تازه  آن را روی فلز داغ یا ساج فلزی داغ انداخته تا حدی که ترشحاتی از آن خارج شود، بعد به حالت گرم روی پستان قرار دهید. ترشحات شیر را در زن ها خشک می کند.

بدن را با تعدادی از برگ ها بپوشانید، بعد خود را در لحاف یا پتو گرم بپوشانید تا خوب عرق کنید و پس از مدتی آنها را از بدن باز کرده و به سرعت با پارچه یا حوله ای خود را خوب خشک نمایید و این کار را هر روز تکرار کنید برای درد  رماتیسمی بسیار موثر است

خواص  پوست درخت توسکا قشلاقی :

چهل گرم از آن را در یک لیتر آب بجوشانید و صبح، ظهر و شب هر بار یک فنجان از آب صاف کرده آن را بنوشید قابض ،مقوی ضد تب و ضد انگل است،برای خشکانیدن شیر زن ها موثر می باشد

با آب جوشانده  آن شستوشو کنید. برای رفع ترشحات زنانگی مفید است.

چهل گرم از آن را در یک لیتر آب بجوشانید و با آب صاف کرده  آن قرقره کنید. برای تسکین آنژین ساده، تسکین درد گلو، ورم مزمن لوزه ها و التهاب و شل شدن لثه ها مؤثر است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *