قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / اگر می خواهید کبودی زیر چشم را درمان کنید بدانید؟
کبود شدگی زیر چشم
کبود شدگی زیر چشم

اگر می خواهید کبودی زیر چشم را درمان کنید بدانید؟

اگر می خواهید کبودی زیر چشم را درمان کنید بدانید؟

کبودشدگی زیر چشم چیست؟

 • ابتدا کبد را تقویت کنید و اگر دچار کم خونی هستید آن را درمان کرده و برای درمان کبود شدگی زیر چشم آب ترب را با عسل مخلوط کرده و هر صبح و شب روی آن بمالیدانجیر را بکوبید و با عسل مخلوط کرده و هر صبح و شب روی آن بمالید.

  کبودی زیر چشم نشانه چیست:

  اگر در زیر چشمانتان حلقه‌ها کبود دارید، حتماً پدر، مادر، یا خواهر و برادرتان هم آن را دارند. شایع‌ترین علت این کبودی زیر چشم وراثت چیزی مانند واریس سیاهرگی است و ربطی به بیماری زمینه‌ای یا مقدار خواب ندارد.

  پوست زیر چشم بسیار نازک است. در افراد سفیدرو مویرگ‌ها خونی زیر پوست ته رنگ آبی به پوست می‌‌دهند. هرچه پوست روشن‌تر باشد کبودی تیره‌تر است. در همه افراد سفیدرو و سبزه حلقه‌ها کبودی ممکن است ناشی از زیادی رنگدانه‌ها پوست در آنجا باشد.

  رنگ‌پریدگی ناشی از خستگی، سرماخوردگی یا عفونت سینوس یا قاعدگی و آبستنی کبودی زیر چشم را برجسته‌تر می‌کند. با بالارفتن سن، حلقه‌ها کبود زیر چشم مشخص‌تر و پایدارتر می‌شوند. جدا از وراثت، اگر مستعد آلرژی هستید، این لکه‌های کبود در هنگام حساسیت بیشتر می‌شوند. مواد حساسیت‌زا رگ‌ها خونی را گشاد کرده و خون از پشت پوست دیده می‌شود. کبودی زیر چشم ممکن است در اثر اکزما باشد که پوست را به خارش می‌آورد. التهاب و مالیدن چشم‌ها پوست را کبودتر می‌کند.

   درمان کبودی چشم:

  نمی‌توانید به‌طور کامل کبودی زیر چشم را از بین ببرید، اما راه‌ها برای کمتر دیده شدن آن وجود دارد. زیر آرایش مناسب بزنید. در زنان زدن زیر آرایش زرد رنگ برای حلقه‌ها آبی رنگ و زیر آرایش آبی کم رنگ برای حلقه‌ قهوه‌ای در زیر آرایش اصلی کبودی را کمتر نشان می‌دهد. کبودی را مخفی کنید. لوازم آرایش پنهان‌کننده هم می‌‌توانند کبودی را مخفی کنند، اما آنقدر رنگ روشن نزنید که غیرطبیعی به‌نظر آئید. با مخلوط کردن کمی مرطوب‌کننده با لوازم آرایشتان رنگ مناسب را بسازید.

  کبودی را پاک نکنید. روشن‌کننده‌ها و پاک‌کننده‌ها پوست فقط لایه روئی پوست را بر می‌دارند و در از بین بردن کبودی زیر چشم بی‌تأثیر هستند. عینک رنگی بزنید. ته رنگ قرمز کم‌رنگ در یک سوم پائین عینک به مخفی شدن کبودی کمک می‌کند. عینک‌ساز می‌‌تواند رنگ مناسب به عبنک شما بزند.

  داروی ضدحساسیت بخورید. اگر آلرژی علت کبودی زیر چشم باشد، خوردن داروی ترکیبی ضدحساسیت ـ ضد احتقان مفید است. در فصل شیوع تب یونجه ماندن در خانه و اتاق‌ها دارای دستگاه تهویه به‌وجود آمدن کبودی می‌شود. خارش را درمان کنید. کرم‌ها استروئیدی پوست ضخیم‌شدگی و کبودی ناشی از اکزمازیر چشم را کاهش می‌‌دهد. این کرم‌ها را با اجازه پزشک معالج مصرف کنید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *