قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / اگر ناراحتی پوستی دارید از گیاه دارویی حشیشه الخنازیر استفاده کنید…
حشيشة الخنازير
حشيشة الخنازير

اگر ناراحتی پوستی دارید از گیاه دارویی حشیشه الخنازیر استفاده کنید…

 اگر ناراحتی پوستی دارید از گیاه دارویی حشیشه الخنازیر استفاده کنید…

حشیشه الخنازیر چیست؟

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی حشیشه الخنازیر است . حشیشه الخنازیر گیاهی است از خانواده  Scrophulariaceae، علفی و یک ساله که دارای ساقه ای با مقطع مربع به رنگ قرمز یا قهوه ای می باشد. برگ هاآن متقابل، کامل یا منقسم، دندانه دار، بیضی و نوک تیز است. در داخل خاک در فاصله  ریشه و شروع ساقه برجستگی ها متورم وجود دارد. گل ها آن کوچک به رنگ سبز کثیف می باشد. میوه اش به شکل کپسول است که در آن تعداد زیادی دانه قرار دارد. این گیاه در اراضی مرطوب و کنار نهرها در اغلب مناطق اروپا و آسیا، سیبری، قفقاز و آمریکای شمالی می روید، در ایران تا به حال گزارشی از آن نداریم.
نام ها دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:Srofulaire Sorofulaire noueuse Herbe aux hemorroides Great figwort :Figwort Grande scrofulaire

خواص حشیشه الخنازیر :

پانزده گرم از ریشه  متورم و برگ آن را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده  آن را روزی دو تا سه فنجان به نوبت بنوشید. برای معالجه  خنازیر و انواع ناراحتی پوستی مؤثر می باشد.

یک صد گرم از ریشه  متورم و برگ و ساقه  آن را در یک لیتر آب آنقدر بجوشانید تا غلیظ شود و ضماد کنید. برای معالجه  کچلی، جراحت ها و زخم ها بد و قانقاریایی مفید می باشد.

اگر زیاد از حد خورده شود، قی و مسمومیت ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *