قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اگر کودک شما مبتلا به اسهال شد؟!
اسهال کودکان
اسهال کودکان

اگر کودک شما مبتلا به اسهال شد؟!

اگر کودک شما مبتلا به اسهال شد؟!

اسهال کودکان

برای کودکانی که دچار اسهال شده ا ند آب به، آب هویج، آب سیب زمینی خام، آب سیب درختی با عسل، حریره با بادام پوست کنده، فرنی بادام، لعاب برنج مفید خواهد بود.

  • ضمناً به منظور درمان می توانید گوشت بدون چربی را کباب کنید و هنگام کیاپ کردن آب آن را با فشار خارج کنید و به او بخورانید نیم کیلو هویج قرمز را در یک لیتر آب آنقدر بجوشانید که نرم شود بعد آن را له کنید و با فشار، آب آن را بگیرید. آنقدر آب جوش به آن اضافه کنید که جمعاً یک لیتر شود. ۳ گرم نمک نیز به آن اضافه کنید و در طول روز به مرور به کودک بخورانید و چند روز این کار را انجام دهید. در صورتی که آب بدن تمام نشده باشد، یک مشت شکر و کمی نمک را در یک لیتر آب جوشیده  سرد شده مخلوط و چند قطره اب لیمو به آن اضافه کنید به  کودکان کمتر از شش ماه هر سه ساعت قاشق غذاخوری و به کودکان بیشتر از ۶ ماه هر ۳ ساعت ۱۵ تا ۲۰ قاشق غذاخوری بدهید و سه روز ادامه دھبد

     صد گرم ازگیل کال را که هنوز سبز است با کارد تکه تکه کنید و با ۵۰ گرم مسکه  تازه به مدت پانزده دقیقه بجوشانید و ۵ دقیقه نیز آن را دم کنید. آنقدر شکر در ان حل کنید تا سفت شود و در ۲۴ ساعت ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم آن را به طفل بخورانید.

    گلنار فارسی، فوفل، قرص کمر،، تباشیر هندی، مسطکی رومی، کندر خوراکی، صمغ عربی، ریشه  اریسا، ریشه  انجبار، تخم گشنیز و بلوط از هر کدام ۱ مثقال نرم بکوبید و روزانه پس از هر بار بیرون روی به اندازه  یک ماش از آن را تدریجاً به او بخورانید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *