قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / اگر گوش هایتان صدا می کند وراه درمان آن را نمی دانید؟
صدا کردن گوش
صدا کردن گوش

اگر گوش هایتان صدا می کند وراه درمان آن را نمی دانید؟

اگر گوش هایتان صدا می کند وراه درمان آن را نمی دانید؟

صدا کردن گوش چیست؟

اگر در اثر غده یا زخم یا عوارض دیگر داخل  گوش صدا می کند و باعث ناراحتی می شود ،

 • برای  درمان آن زاج سفید را بسوزانید و با مرمکی از هر کدام به وزن ۶ نخود را با ۱ مثقال عسل مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید و داخل گوش بگذارید تا صدا آن آرام شود.
 •  مرزن جوش را بجوشانید و آب صاف کرده  آن را با روغن زیتون مخلوط و داخل گوش بچکانید.
 •  مقل ازرقی، مرمکی و کنجیده را در آتش بریزید و دود آن را به گوش دهید تا صدا مرتفع شود.
 • آب جوشانده  بابونه را در گوش بچکانید.
  روغن بادام تلخ را در گوش بچکانید.
 • هسته  زردآلو را بکوبیدو روغن آن را بگیرید و هر شب چند قطره داخل گوش بچکانید
 • سرکه را در یک قوری چینی یا پیرکس بجوشانید و از لوله  آن گوش و بینی را بخوردهید.
 •  تخم گشنیز، سیاهدانه، برگ سداب، پوست خشخاش، رنگ برگ، بابونه  شیرازی و مرزن جوش از هر کدام ۵ مثقال مخلوط و هر شب هنگام خوابیدن کمی از آن را با کمی آب به صورت خمیر درآورده و بر ملاج ببندید و صبح به جا شستن، انها را به وسیله شانه زدن از سر پاک کنید.
 • شب  هنگام خواب پنبه ای را با اب پیاز تر کنید و داخل گوش بگذارید.
 •  سفید آب قلع، مرمکی، مقل ازرقی، مردار سنگ نقره، انقوزه، سکبینج، صبر زرد و سورنجان مصری از هر کدام نیم مثقال مخلوط و همه را بسیار نرم ساییده و بعد با یک استکان سرکه و یک استکان زهره  گاو مخلوط و روزی ۳ مرتبه در گوش بمالید، سپس یک قطره هم داخل گوش بچکانید. ضمناً باید دانست که اگر بر اثر حساسیت حس سامعه، صدا در گوش ایجاد شده باشد، در موقع گرسنگی حس جوع بدتر می شود. اگر بیمار مسن باشد و صدا کردن گوش گه گاهی ایجاد شود باید به فکر بالا بودن فشار خون بود. اگر بیمار تب دار باشد و ایجاد صدا در گوش کرده باشد، پس از قطع تب، بهبودی حاصل خواهد شد. اگر به دنبال بیماری های ضعیف کننده، صدا در گوش ایجاد شده است باید به تقویت عمومی بدن پرداخت و سر را با آب جوشانده  افسنطین، بابونه و سرکه شستشو داده، سپس روغن مورد را بر پوست سر بمالید و در هر سوراخ بینی هم یک قطره از آن بچکانید. در این مورد بهتر است بدن را از اخلاط پاکسازی کنید و مرتب دوش آب گرم بگیرید و در حمام با آب جوشانده  گل بنفشه و گل بابونه و ناخنک سر را شستشو دهید. اسارون، سنبل الطیب، مصطکی رومی، زعفران، طباشیر هندی، دارچین، اذخرمکی، قسط شیرین، تخم کشوث ، تخم کرفس ، تخم کاسنی ، زرآوند طویل ،قرنفل، حب بلیسان، عود بلیسان و هیل قرابی را به نسبت مساوی مخلوط کنید. به اندازه  وزن همه ی آنها گل محمدی به آن اضافه کرده و نرم بسایید، بعد با عسل ترکیب کنید تا به صورت خمیر درآید و همه روزه صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل فرمایید. صدا کردن گوشی در اثر بی خوابی: اگر صدا کردن گوش در اثر بی خوابی باشد برای برطرف کردن آن روغن کدو یا روغن بنفشه را بر پوست سر بمالید، سپس پنبه ای را با گلاب خیس کنید و در گوش قرار دهید. اما قبلا یکی از داروهای زیر را در گوش بچکانید. سرکه با روغن گل، روغن قرنفل، آب جوشانده مرزنجوش، آب تره ی تازہ بازھره  گاو، روغن گل، انقوزه ی پخته شده در روغن زیتون، آب زیره ی حل شده در پیه مرغ، آب خرفه تازه، سرکه، آب شهم حنظل تازہ باروغن کنجد، روغن حنظل۔

صدا کردن گوش از سردی مزاج

اگر صدا کردن گوش از سردی مزاج باشد؛ طنین صدا یا وزوز کردن مرتب ادامه خواهد داشت. برای درمان ان اول بدن را از خلط غالب پاکسازی کنید. و روزی یک مرتبه با استنشاق کمی انفیه یا گرددماغ یا صبر زرد و کندش که ایجاد عطسه میکند چند عطسه ایجاد کنید و سر را با آب جوشانده  مخلوط بابونه و مرزنجوش و افسنطین و مغز ناخنک و آویشن بشویید. روغن بادام یا روغن سوسن درگوش بچکانید و مرتب دوش آب گرم بگیرید و از خوردن غذاها چرب و شور و سرخ کرده پرهیز شود.

صدا کردن گوش از گرمی مزاج

اگر صدا کردن گوش در اثر مزاج گرم و حرارت باشد، برای درمان آن ابتدا بدن را از خلط غالبا پاکسازی کنید. بعد یکی از این داروها زیر را در گوش بچکانید، مانند: روغن گل، روغن گل با سرکه، روغن فرانفل، آب جوشانده  میخک، آب جوشانده  مرزنجوش، آب تره  تازه با زھره  گاو، زھره گاو، انقوزه پخته شدہ در روغن زیتون، آب زیرہی حل شده در پیه آب شده  مرغ، آب خرفه  تازه، سرکه، آب شهم حنظل تازه با روغن کنجد، روغن حنظل و پس از این که یکی از داروها را در گوش چکاندید، روغن بنفشه یا روغن کدو را بر سر بمالید، سپس پنبه ای را با گلاب خیس کنید و در گوش قرار دهید

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *