اگزما را با طب سنتی درمان کنید!!


اگزما را با طب سنتی درمان کنید!!

اگزما را با طب سنتی درمان کنید!!

درمان اگزما 

مرهم کرفس برای درمان اگزما  کرفس را به شکل پوره بپزید و آن را تا نیمه گرم است روی زخمهای جلدی از جمله اگزما بگذارید و یا بمالید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا زخم های جلالی بهبود یابد.هم چنین در این مورد کرفس را در آفتاب خشک کنید و آن را به صورت گرد درآورید و آن را همانطور که خشک است روی زخمهای پوستی بپاشید و یا آن را با آب جوش خمیر کرده و مقداری روغن مایع نباتی به آن اضافه کرده و روی زخم ها بمالید. در موردی که زخمهای اگزما از نوع اگزمایی چرب است آن را با آب دریا شستشو دهید و بیست و چهار ساعت در بیست و چهار ساعت آن را مرطوب نگه دارید، یعنی پارچه مرطوب با آب دریا روی آن بگذارید.

نسخه جوشانده پوست بلوط برای اگزمای کوچک

برای تهیه جوشانده پوست درخت بلوط باید شصت تا پنجاه گرم پوست ساقه های جوان درخت بلوط را که خشک شده باشد و به صورت پودر درآمده باشد. در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا بجوشی آید و دوازده دقیقه بجوشد، سپس آن را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود و بعد دست و یا پا و یا هرجای دیگری از بدن شما که دچار اگزیمای ادواری شده است بشویید و حمام دهید.

یک نسخه شگفت انگیز برای درمان اگزما

شگفت انگیزترین نسخه برای درمان اگزما استفاده از روغن زرده تخم مرغ  است  که با ان لسیتین هم می گویند برای به دست اوردن   روغن زرده تخم مرغ  باید تخم مرغ را  با اب بپزید  تا سفت شود  بعد زده تخم مرغ  اب پز را در صافی آب پز را در صافی چای که فلزی می باشد بریزید و آن را روی حرارتی که به اندازه یک شمع باشد نگه دارید تا روغن زرده تخم مرغ از آن خارج شود و آن را روی زخم های جلدی  از جمله اگزما بمالید، آن را درمان میکند.

مرهم سیر و عسل برای درمان اگزما

سیر را بپزید و بعد آن را له کنید ودر عسل صاف و روشن (بی موم) مخلوط کنید و به صورت مرهم درآورید و این مرهم را روی زخم های اگزمایی بمالید تا آن را التیام بخشد.

شستشوی زخم اگزما با نفت و مرهم های نفتی

داروی نفت برای درمان زخمهای اگزما روشی است بسیار قدیمی که از روزگاران کهن بجای مانده است و امروز آن را به اضافه پمادهایی که از نفت استخراج می کنند برای درمان زخمهای جلدی بکار می برند و معمولا نخست با پر غاز که به نفت خالص آغشته شده است، زخم را شستشو داده پاک می کنند و مرهم های استخراجی از نفت که به آن پمادهای پترولیوم گفته می شود روی آن می مالند.

نیکوتین پیپ هم داروی اگزماست

اگر هیچ گونه مرهم و دوایی در دسترس نیست که برای درمان اگزما بکار برند نیکوتین پیپ را روی آن می مالند و یا کاغذ سفید پاک را با موم زرد زنبورعسل آغشته کرده و آن را روی زخم های اگزمایی می بندند. در روسیه شوروی برای درمان اگزما جوشاندہ برگث شمعدانی بکار می۔ برند. بدن را با روغن خالص شمعدانی ماساژ می دهند و جوشانده غلیظ برگ شمعدانی را در وان حمام ریخته و بیمار را وامی دارند در آن وان بخوابد و حمام بگیرد. 

خارش پوست را با سرکه و جوش شیرین برطرف می کنند

شما می توانید نقطه ای را که خارش دارد سرکه بمالید و اگر خارش زیاد بود در آب حمام جوش شیرین بریزید و حمام جوش شیرین بگیرید و به این وسیله خارش پوست را در هر جای بدن باشد برطرف سازید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد