ایا حب جدوار راه حل قطعی در درمان اعتیاد به مواد مخدر است ؟


ایا  حب جدوار راه حل قطعی در درمان اعتیاد به  مواد مخدر است ؟

گیاه جدوار یا حب جدوار چیست ؟

تاریخچه گیاه جدوار به دوران یومنان قدیم و هند و پاکستان بر می گردد .در ایران نیز این گیاه می روییده است از انجا که ایران یک کشور چهار فصل بوده و خاصیت کشت اغلب و یا حتبی صد در صد گیاهان دارویی را دارد . گیاه جدوار نیز در مکان های کم مراتع می روییده است . با گذشت زمان و فاصله گرفتن از داروهای گیاهی وحرکت به سمت دارو های شیمیایی در مقطعی از زمان توجه به دارو های گیاهی بسیار کم شده بود . اما در دهه های گذشته باز در ایران توجه مردم به سمت طب ایرانی و اسلامی جذب شده است وت.جه به دارو های گیاهی رو به رشد مجددی قرار گرفته است .از جمله این دارو های گیاه جدوار است .گیاه جدوار که نام علمی ان zedoar می باشد از خانواده گیاه زنجبیل است . گیاه جدوار علفی چند ساله است که دارای برگ های بلندی بوده بمانند زردچوبه ریشه این گیاه سیاه رنگ بوده و دارای بافت داخلی به رنگ بنفش است .گیاه جدوار در مناطق گرم و خشک می روید و رشد خوبی ازن در این مناطق دیده شده است واما حالا:

خواص گیاه جدوار یا حب جدوار چیه ؟

گیاه جدوار نسیت به داوهای گیاهی دیگر داراری ارزش بالایی است . از خواص بارزش گیاه جدوار می توان به افزایش انرژی و متابولیسن ان اشاره کردد این گیاه با افزایش گرذدش خون بدن و اکسیژن رسانی بالا به ماهیچه ها م.جب شادی بیشتر در بدن و افزایش انرژی در بدن می ود . اطبا طب سمنتی از قدیم تا به حال از این دارو برای درمان بیماری های روحی ما نند افسردگی و مکمل در مان اعتیاد استفاده می کنند این گیاه نوعی مسکن دارویی و گیاهی است که تمامی دردهای عضلانی و استخوانی بدن را کاهش می دهدطبع گیاه جدوار یا حب جدوار  چیه ؟گیاه حب جد.ار دارای طبعی بسایر گرم و خشک است.و باید در مصرف ان محتاط بود

کپسول حب جدوار یا قرص حب جدوار چیست ؟

کپسول حب جدوار یا قرص حب جدوار دارویی گیهای به صورت کپسول میباشدحب جدوار دارویی گیاهی است که از گیاه جدوار تهیه می شود این دارو به صورت و به شکل کپسول می باشد .هر قرص حب جدوار داری 500 میلی گرم گیاه جدوار می باشد . این دارو امروزه در وزارت بهداشت و درمان به ثبت رسیده و مورد استفاده عموم قرار می گیرد .در تهیه این دارو به گونه ای عمل شده که تمامی خواص حب جدوار حفظ شود .حب جدوار دارویی مسکن است وتمامی دردهای عضلانی و استخوانی را کاهش میدهد .و در عین حال دارای خاصیت تقویتی می باشد و اعضای رییسه بدن یعنی قلب و کبد را تقویت می کند . در کتاب ابن سینا در مورد این گیاه اینگون نوشته شده است که قرص حب جدوار مقوی بدن بوده و پادزهر تمامی سموم است.سمومی مانند افیون و مواد مخدر ، و دفع کننده درد های بدنی می باشد. در کتاب قرابادین کبیرکه از دانشمندان قدیم ایران زمین بوده است به این نکته اشاره شده است که حب جدوار موثر در درمان اعتیاد به افیون (مواد مخدر ) می باشد .

عوارض جانبی حب جدوار چیه ؟

در مصرف مقدار مجاز دارو تاکنون عارضه‌ای گزارش نشده‌است.  قرص حب جدوار دارای عوارض جانبی خاصی نیست و برای ان به صورت ازمایشگاهی عوارضی ثبت نشده است . اما باید توجه داشته باشید که درصورت استفاده از قرص حب جدوار بیش از مقدار معین شده موجب عوارضی مانند تهوع و سرگیجه می شود . این دارو با افزایش متابولیسم گردش خون را افزایش می دهد لذا افرادی کعه دارای فشار خون بالا هستند حب جدوار را با احتیاط بیشتری مصرف کنند زیرا با عث افزایش فشارخون می شود .

روش ترک اعتیاد با حب جدوار چیه ؟

همانطور که درمتن بالا اشاره کردم در کتاب قراباتدین کبیر دقیقا اینگونه ذکر شده است که برای ترک اعتیاد حب جدوار اینگونه عمل کنید در این کتاب این دانشمند فهیم ایرانی اشاده کرده است که "مقاداری اندک به قدر دانه ای خشخاش یا بیشتر از قدر خوراک خود از افیون کم کنید و قدر ان هر ر.ز به حب جدوار اضافه کنید و باز به تدریج به همان مقدار رئور به روز از جدوار کم کنید تا هیچ نماند .. این قانون بهترین قانون از برای ترک افیون و برون روی سموم ان از بدن است .حبجدوار نه تنها موجب کاهش قوای اعضای رییسه بدن نشده بلکه به سبب افزایش جمیع قوای بدن می شود البته این دستور مربوط به گذشته است . و مقدار مناسب در وعده مصرف درون قرص های حب جدوار تعبیه شده است .

روش ترک اعتیاد از ساده برای ترک اعتیاد از نظر دکتر خیر اندیش (حتما ببینید اگر معتادید یا یکی اعضای خانواده شما معتاد هستند )

 
    اما در همانطور که دکتر حسین خیرندیش در مورد ترک مواد مخدر می فرمایند . اولین و بهترین راه شروع ترک مواد مخدر ارداه اهنین انسان است .اراده انسانی بسیار و اینقدر قوی است که می تواند غول هایی بزرگتر از مواد را ازپای در بیاورد .پس اگر اراده کردید نی توانید از حب جدوار به عنوان مکمل در پروسه ترک اعتیاد خود استفاده کنید . قرص حب جدوار درد های دوره درملان اعتیاد را بسیار کاهش می دهد به طوری که می توان گفت حالت نیاز و درد بدن تا 70 در صد کاهش می یابد .

ایا دمنوش حب جدوار کاربردی است ؟

تهیه دمنوش گیاه جدوار به اندازه پودر ان خاصیت اثر گذاری ندارد و این دارو به صورت پدر اسیاب شده مورد استفاده قرار می گیرد .

اگر قرص حب جدوار می خوریم به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اگردر بدنتان احساس خشکی یا گرمی کردید ، دارو را با شیر یا آب میوه ترجیحا اب پرتغال یا لیمو شیرین مصرف نمائید. با توجه به اثرات تقویتی و انرژی زایی این دارو حتما صبح ها مصرف کنید و چند ساعت قبل از خواب دیگر دارو مصرف نکینیم در صورت داشتن فاشر خون در مصرف این دارو بسیار محتاط باشیم . درصورت مشاهده افزایش خونریزی در دوران قاعدگی خانم ها و ادامه این عارضه حتما با پزشکی مشورت کنید جهت ترک اعتیاد به مواد مخدر می بایست همراه داروی ترک اعتیاد حب الشفاء نیز مورد استفاده قرار گیرد .

ایا حب جدوار مخدر است ؟

این دارو کاملا گیاهی است و صد در صد از پودر گیاه جدوار تهیه شده است . هیچ گونه اعتیادی ایجاد نمیکند و می توان تا زمان بهبودی کامل ان را مصرف کرد .

مقدار و مدت مصرف حب جدوار

در افراد بالاتر از ۱۲ سال برای کنترل درد روزانه ۲ تا ۴ کپسول حب جدوار (برحسب شدت درد) و برای تقویت عمومی روزانه ۱ کپسول مصرف شود. در کودکان ۶ تا ۱۲ سال در صورت نیاز با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.مصرف دارو برای اثرات تقویتی محدودیت زمانی ندارد و برای اثرات تسکینی تا رفع کامل علایم درد مصرف دارو را ادامه دهید. برای کمک به ترک اعتیاد به عنوان یک ضد درد جانی و مقوی عمومی بدن دارو را طبق دستور پزشک یا داروساز خود مصرف نمایید.

موارد منع مصرف حب جدوار

– در کودکان زیر ۶ سال توصیه نمی‌گردد.– افرادی که به گیاه جدوار و ژلاتین استفاده شده در کپسول دارو حساست دارند.– در بیمارانی که سابقه آریتمی و یا نارسایی قلبی دارند توصیه نمی‌گردد.– به علت عدم اطلاعات کافی، مصرف حب جدوار در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.

حب جدوار را از کجا تهه کنیم؟

 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد