قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / راه درمان جوش های صورت و بدن چگونه است؟
جوش صورت و بدن
جوش صورت و بدن

راه درمان جوش های صورت و بدن چگونه است؟

راه درمان جوش های صورت و بدن چگونه است؟

جوش صورت و بدن

جوش غرور یا «آکنه» نوعی بیماری غدد چربی پوست است که بیشتر نواحی صورت، گردن، قفسه سینه، پشت و سطوح خارجی بازوها را درگیر می کند. در ایجاد آکنه افزایش تولید چربی در پوست نقش اساسی دارد که علت مهم تغییرات هورمون بدن در زمان بلوغ می باشد. همچنین شاخی شدن مجاری غدد چربی و فعالیت یک گونه باکتریایی نیز در ایجاد آن دخیل است. درمانهای موضعی آکنه مشتمل بر محلول های آنتی بیوتیک، ترکیبات «رتین – A» و ((بنزویل پراکسید))است.

درمان گیاهی جوش ضورت و بدن

آن نیز از آنتی بیوتیک ها و در موارد خیلی شدید از داروی «اکوتان» تشکیل شده که همه آنها باید تحت نظارت دقیق پزشک مصرف شوند.

پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش در سطح پوست ماده ترشی را ترشح می کند که این عمل در زمان وجود و ترشح چربی و یا خشکی زیاد به درستی ترشح و عمل نمی کند که برای انجام بهتر این بخش از پوست بهتر است از قلیایی کردن پوست توسط صابون خودداری کنیم و تا حد امکان از مصرف مواد غذایی و یا کرم های چرب خودداری کنیم و در عین حال رطوبت پوست را به وسیله مصرف آب و میوه و سبزیجات تامین کنیم.

درمان خانگی:

برای درمان سریع جوش صورت شب قبل از خواب مقداری خمیر دندان بر روی جوش بمالید تا صبح جوش بسیار ضعیف و از بین رفته است.

وجود میکروب های عفونت زا عامل ایجاد جوش های صورت هستند و برای حل این مشکل می توانید مقداری پرتقال و یا از دیگر مرکبات را بر روی پوست بمالید .

با مالیدن پیاز خام جوش صورت به سرعت درمان میشود.

 

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *