ایده هایی برای سپری کردن اوقات خوش در خانواده


ایده هایی برای سپری کردن اوقات خوش در خانواده

ایده هایی برای سپری کردن اوقات خوش در خانواده

 

ایده های زیر برای تأمین اوقات خوش بیشتری در کنار خانواده، کمکتان می کند:

* از چرت زدن، استفاده ی بهینه کنید. اگر سی دقیقه قبل از مراجعت بچهها به خانه فرصت این را می یابید که استراحت کنید، این کار را انجام دهید؛ یا اگر میتوانید بعد از بازگشت از کار و هنگام رسیدن به خانه، قبل از ملحق شدن به اعضای خانواده، استراحت کوتاهی کنید.

اگر برنامه تان را به بچه ها توضیح داده و به آنها قول دهید بعد از آن با ایشان مشغول انجام کاری خواهید شد، آنها هم نیاز تان به استراحت را درک میکنند. اگر نیازی ندارید یا نمیخواهید در طول زمان استراحتتان بخوابید، می توانید از فرزندانتان دعوت کنید با هم کتاب بخوانید، اتفاقاتی که در طول روز برایشان افتاده را تعریف کنند، یا با هم به یک بازی آرام و بیصدا بپردازید

اولویتهای خود را تعیین کنید. اگر بودن با فرزندانتان برای شما،بار دارد. فکر کنید که با هریک از فرزندانتان چه کار می خواهید بکنید

کمک به انجام تکالیف مدرسه، خواندن داستان در موقع خواب یا تماشای یک برنامه -- و برای هریک طرحی بریزید. لازم نیست وقت زیادی برای این کار اختصاص دهید -- تنها همان زمانی که محاسبه کردهاید، کارها را آسان بگیرید. شام لازم نیست حالت میهمانی داشته باشد. غذایی آماده کنید که در عین سادگی، مغذی باشد.

کارها را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید (به عنوان مثال، استفاده از سالادی که محتویاتش خرد نشده باشد، یا درست کردن غذاها به مقدار زیاد که برای بعد بماند.) درخواست کمک کنید. فکر خوبی است که از اعضای خانواده درخواست کنید تا خود را درگیر قضیه کرده و کمک کنند و یادآوری کنید که در درازمدت چقدر این مسئله می تواند به نفع خودشان نیز تمام شود. به عنوان نمونه، به این مثالها توجه کنید: «سارا؛ اگر امشب در شستن ظرفها به من کمک کنی، وقت بیشتری خواهیم داشت تا روی درس علوم تو کار کنیم.» یا «عزیزم؛ میتوانی غذای بچه ها را بدهی تا بعد من هم بتوانم بنشینم و مدتی در درس ها کمکشان کنم؟» فقط به یاد داشته باشید کار گروهی باعث می شود کارها سریع تر انجام شود و شما فرصت داشته باشید هنگام انجام آنها، قدری هم تفریح کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد