ایروبیک در بارداری 


ایروبیک در بارداری 

ایروبیک در بارداری 

 

فعال کردن قلب: ورزش ایروبیک

ورزش هایی که به تحمل وزن نیاز دارد، مانند دویدن، پیاده روی، ایروبیک، و استفاده از دستگاههایی مانند stair - climbing یا elliptical trainer ، تا زمانی که بیش از حد آنها را انجام ندهید، بسیار عالی است. در این ورزش ها لازم است تمام وزن خود را که در حال افزایش نیز است، تحمل کنید. از آنجایی که مفاصل شما در این زمان نرم می شود، خطر بیشتری برای آسیب زدن به خود ایجاد می کنید. به خاطر داشته باشید به جای شروع یک عادت ورزشی جدید که مستلزم وضعیت فعلی سلامتی شما نیز است، تنها آنچه را که می دانید می توانید انجام بدهید، فارغ از اینکه باردارید.

در صورتی که کلاس های ایروبیک را انتخاب کردید، به دنبال کلاس هایی باشید که به طور خاص برای زنان باردار طراحی شده است. در صورت عدم دسترسی به چنین کلاسهایی، با مربی خود صحبت کنید تا برای نرمشهایی که نامناسب است، تغییراتی انجام بدهد. به خصوص بعدا در دوران بارداری، متوجه میشوید انجام نرمشهای بدون نیاز به تحمل وزن، مانند دوچرخه سواری (مخصوصا دوچرخهی ثابت) یا شنا راحت تر است. از آنجا که وزن شما حمایت شده است، احتمال کمتری برای آسیب رسیدن به شما وجود دارد، و به مفاصلتان فشار وارد نمی شود.

اگر این ورزش را تازه شروع کرده اید، ورزش سبک و کم فشار در استخر یا بر روی دوچرخهی ثابت، ایده ال است. اسکی روی برف، یا روی آب و اسب سواری شما را در معرض خطر افتادن با تأثیر شدید قرار می دهد، که می تواند به ش ما یا بچه آسیب برساند. اگرچه چنین فعالیتهایی شاید در اوایل بارداری ضرری نداشته باشد، قبل از انجام آنها در سه ماهه دوم یا سوم، با دکتر خود مشورت کنید. اسکی استقامت کم خطرتر است، مخصوصا اگر در این زمینه باتجربه باشید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد