قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟
ایمپلنت برای چه کسانی مناسب  نیست؟
ایمپلنت برای چه کسانی مناسب  نیست؟

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

 

بیمارانی می توانند از دندانهای کاشتنی استفاده نمایند که از نظر عمومی سالم بوده و استخوانهای آنها بویژه آرواره ها از تراکم خوبی برخوردار بوده و مبتلا به پوکی استخوان یا تخریب آن نباشند؛ لذا کودکان و نوجوانان که در سنین رشد می باشند و افراد مسن که از تراکم استخوانی آنها کاسته شده برای ایمپلنت مناسب نمی باشند.

در حال حاضر در دنیا روشهای مختلفی برای کاربرد ایمپلنت وجود دارد و سیستم های مختلفی به وسیله متخصصین بکار برده میشود و هر سیستم مواد و وسائل مخصوص به خود را دارد. بطور کلی کاشتن یک دندان در دو مرحله صورت می گیرد

در مرحله اول که به نام مرحله جراحی نامیده می شود، همزمان یا چند ماه پس از کشیدن دندان انجام میشود. در این مرحله از طریق عمل جراحی که با بی حسی موضعی انجام میشود، تعدادی میله یا پیچ تایتانیوم در داخل استخوان آرواره تعبیه شده و روی آن پوشانده میشود. این پیچ همانطور که اشاره شد به استخوان فک جوش خورده و محکم می شود. این عمل به ۳ تا ۹ ماه زمان نیاز دارد.

در مرحله دوم که به نام مرحله پروتز نامیده میشود، محل پیچها باز شده و با قالبگیری، دندانهای مصنوعی از جنس پرسلن (چینی) ساخته شده و این دندانها به پیچهای موجود در استخوان فک متصل و محکم می گردد. معمولا عمل جراحی ایمپلنت به وسیله جراحان فک و صورت با متخصصین جراحی لثه و ساختن پروتز آن به وسیله متخصصین پروتز انجام میشود. ایمپلنت را میتوان برای یک دندان با همه دندانها انجام داد.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *