قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اینگونه ورم رحم را درمان کنید!!!
درمان ورم رحم
درمان ورم رحم

اینگونه ورم رحم را درمان کنید!!!

اینگونه ورم رحم را درمان کنید!!!

ورم رحم 

 • برای درمان ورم رحم هر روز یک قاشق سوپخوری علف هفتبند را در یک لیوان آب جوش دم کنید، سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. یا هر روز تری خرد شده را با سرکه و نمک بپزید،بعد آب آن را صاف کنید و مدتی در آن آب بنشینید.
 • بیماری ورم زهدان به‌طور کلی تورم یا التهابی است که ممکن است منجر به بزرگ شدن ابعاد رحم شود. معمولا ایجاد نازایی یا کاهش احتمال بارداری می‌کند اما اغلب مبتلایان به این بیماری از علائم ثانویه مربوطه یعنی تأثیری که این بیماری در سایر اعضا بر بدن بیمار از خود نشان می‌دهد رنج می‌برند به‌هرحال این نوع ورم نیز مانند سایر ورم‌ها در طب ایران به انواع سرد و گرم و … تقسیم‌بندی می‌شود.
  1- ورم گرم رحم

  گاهی ورم گرم در رحم ایجاد می‌شود که علامات آن بدین قرارند:
  درد معده، افسردگی و اندوه، بی‌اشتهایی و گاه سکسکه، درد گردن و اطراف چشم و سنگینی سر، و بالاخره درد در اندام‌ها و استخوان‌ها، زهار ورم می‌کند و ممکن است ورم‌هایی در ناحیه دنده‌ها نیز ایجاد شود، یبوست و گرفتگی مجاری ادرار محتمل است. اگر درمان به موقع صورت نپذیرد ممکن است تب و سیاه شدن زبان و عرق کردن و تشنج و غش نیز روی‌آور شوند.

  درمان

  ابتدا از دست و سپس با رعایت فاصله زمانی از پا خون بگیرید. زالو یا حجامت یا فصد هرکدام که مقدور بود انجام دهید. حتما باید بعد از خون‌گیری از دست با توجه به توان بیمار از پا نیز خون گرفته شود. در فصد باید رگ صافن زده شود تا خون حیض ریزش کرده و از ورم دور شود. اگر حجامت می‌کنید حجامت عام (بین دو کتف) و چند روز بعد با توجه به توان بیمار حجامت ساقین را انجام دهید و اگر زالو می‌اندازید، ابتدا پشت دست‌ها و سپس روی پاها را هربار 10 عدد زالو بیاندازید.
  پاکسازی‌های دارویی بیمار را با داروی پاکسازی اخلاط چهارگانه که عبارت از ترنجبین و خاکشیر بجای صبحانه و مسهل عام در بعد از ظهرها می‌باشد انجام دهید که در بخش‌های قبلی توصیف شد، یا مسهل صفرا را بکار برید. بیمار باید بسیار کم غذا بخورد و غذاها بیشتر منحصر به سوپ جو گشنیز و نظیر آن باشد.
  بیمار تا مدتی هر شب در آب جوشانده گل ختمی و تخم کتان و بارهنگ و خارخاسک بنشیند و حد اقل نیم ساعت صبر کند. هر روز مقداری شاه‌افسر را با تخم‌مرغ ممزوج کرده و با روغن زعفران درهم نموده و بخود بردارند.
  روغن حیوانی که با تخم مرو و تخم کتان و گل ختمی و شیر گاو جوشیده، مرهم کنند و بخود بردارند. تا زمان پخته شدن و فروکش کردن بیماری باید ادامه داشته باشد، سپس باید با داروهای تحلیل برنده بقایای بیماری را از میان برداشت. یک نمونه از این داروها می‌تواند نسخه زیر باشد:
  تخم گشنیز، آویشن، گل ختمی، تخم مرو
  داروها را بکوبید و با آب جوشیده ممزوج نموده روی دهانه زهدان بگذارید، بیمار در این حالت می‌تواند غذاهای مقوی میل کند تا نیروی خود را بازیابد.
  مجموعه پیک شفا، ج‌6، ص: 41
  2- ورم سرد رحم

  ورم سرد زهدان احساس بادکردگی و سنگینی را در ناحیه زیر شکم ایجاد می‌کند اما چندان توام با درد و التهاب نیست.
  درمان

  روغن بابونه چشم گاوی را داخل مجرای رحم بمالید و هر شب تکرار کنید سفتی و ورم سرد زهدان را از میان می‌برد. روغن درمنه نیز همان خاصیت را دارد و حیض را بیرون می‌راند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *