قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / این بیماری در خانه درمان میشود!!
درمان درد مقعد
درمان درد مقعد

این بیماری در خانه درمان میشود!!

این بیماری در خانه درمان میشود!!

درد مقعد

برای تسکین درد مقعد باید برگ و پوست درخت پسته را بجوشانید و آب صاف کرده آن را در مقعد بچکانید.

تشابهاتى بین فیشرهاى اطراف مقعد و هموروئید )بواسیر( وجود دارد. هموروئید اغلب یک تورم در سیاهرگ است. فیشرها به ترک خوردگى‏هایى که گاهى اوقات در اطراف دهان ایجاد مى‏شوند، شباهت زیادى دارند. هر دو نوع دهانى و مقعدى، جایى اتفاق مى‏افتند که مخاط حساس داخل بدن با پوست تلاقى مى‏کند. در سوراخ مقعد، علت اصلى و شایع این پارگى‏ها، مدفوع سفت و بزرگ مى‏باشد. اگر فیشر دارید، حتما مى‏دانید که این زخم‏ها چقدر زندگى را حداقل در موقع نشستن، سخت مى‏کنند. آنها مى‏سوزند و اغلب خونریزى مى‏کنند. متخصصان ما در ادامه‏ى بحث مى‏گویند که چگونه مى‏توانید این مشکل را هر چه سریع‏تر حل کنید.

با خوردن غذاهاى فیبردار و مایعات از تشکیل مدفوع سخت جلوگیرى کنید.

سوراخ مقعد هیچ گاه نمى‏تواند عبور مدفوع سفت و بزرگ را تحمل کند و در خود جا دهد. عموما محصولات غذایى زندگى امروزى که فاقد فیبر هستند، باعث ایجاد مدفوع سخت مى‏شوند.

راه حل؟ براى حرکت نرم مدفوع، رژیم پر فیبر و پر مایع مصرف کنید. خوردن میوه، سبزى، غلات کامل و شش تا هشت لیوان آب در روز، بهترین راه درمان و پیشگیرى است. هنگامى که مدفوع، نرم و انعطاف‏پذیر شد، فیشر(شقاق) شروع به بهبودى مى‏کند.

وازلین را امتحان کنید.

خوردن غذاهاى فیبردار مى‏تواند باعث نرم شدن مدفوع شود؛ اما قبل از هر بار کار کردن شکم مى‏توانید با چرب کردن از کانال مقعدى محافظت کنید. استفاده از وازلین تا 25 / 1 سانتى‏متر در داخل مقعد مى‏تواند عبور مدفوع را بدون وارد کردن هیچ آسیبى تضمین کند.

خود را با پودر تقویت کنید.

ماروین شوستر »رئیس بخش بیمارى‏هاى گوارشى دانشگاه پزشکى فرانسیس اسکات« مى‏گوید: بعد از هر حمام یا کار کردن شکم، مقدارى پودر بچه به خود بمالید. این کار محل را خشک نگه مى‏دارد و به کاهش تماس و اصطکاک در طول روز کمک مى‏کند.

مراقب اسهال باشید.

عجیب به نظر مى‏رسد، اما تنها مدفوع سفت و یبوست فیشرهاى مقعد را بدتر نمى‏کند، بلکه اسهال نیز همین اثر را دارد. مدفوع اسهالى بافت‏هاى اطراف را نرم مى‏کند و همچنین حاوى اسیدى است که مى‏تواند مناطق آزرده مقعدى را بسوزاند.

ناخن‏ها را دور نگه دارید.

ممکن است فیشرهاى مقعدى، شما را مجبور به خارش کند. در برابر این تمایل، مقاومت کنید. کشیدن ناخن‏هاى تیز روى پوست حساس مقعد، مى‏تواند بافت‏هاى زخمى را پاره کند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *