بادام زمینی سرشار از  ویتامین های D -B ،A


بادام زمینی سرشار از  ویتامین های D -B ،A

بادام زمینی سرشار از  ویتامین های D -B ،A

  بادام زمینی را پسته زمینی یا پسته شام نیز می گویند. روغن آن که به نام «آراشید» معروف است دارای ویتامین های D -B ،A می باشد.روغن بادام زمینی یکی از روغن های سبک و مرغوب است بخصوص اگر از نوعی گرفته شود که پوست خارجی آن نازک بوده به خوبی جدا شود. برای استخراج روغن از مغز آن نه تنها لازم است پوسته سخت خارجی آن گرفته شودبلکه باید پوسته نازک روی مغز و نطفه آن را نیز برداشت تا عمل تصفیه به آسانی صورت گیرد. از روغن آراشید در صنعت داروسازی استفاده میشود.

فواید بادام زمینیImage result for ‫بادام زمینی‬‎

۱- بادام زمینی موجب گشاد شدن رگ های بدن و تسهیل جریان خون می شود و از لخته شدن خون و سکته مغزی جلوگیری می کند.۲- یک رژیم دارای بادام زمینی، به خاطر افزایش منیزیم، فولات، فیبر، مس و ویتامین E ، خطر بیماری قلبی را کم می کند. مصرف ۲۸ گرم بادام زمینی در روز، موجب کاهش بیماری قلبی می گردد. برای جلوگیری از بیماری قلبی، حداقل ۱ مشت بادام زمینی و دیگر آجیل ها یا ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی را ۴ بار در هفته میل کنید.۳- اگر ۲۸ گرم بادام زمینی، آجیل و یا کره بادام زمینی در هفته میل کنید، ۲۵درصد خطر پیشرفت سنگ کیسه صفرا را کم کرده اید.۴- به خاطر دارا بودن چربی و کالری زیاد، به افراد چاق توصیه می شود که به میزان کم ار آن بخورند. بیشتر از ۱ مشت بادام زمینی موجب افزایش وزن می گردد.۵- بادام زمینی را ۲ بار یا بیشتر در هفته مصرف کنید. ثابت شده است زنانی که از این امر پیروی می کنند، تا ۸۵ درصد سرطان روده بزرگ را از خود دور کرده اند و به همین ترتیب مردان تا ۲۷ درصد این سرطان را کاهش داده اند.۶- میوه نارس آن، ترشح شیر را زیاد می کند.۷- روغن بادام زمینی، ملین و رفع کننده یبوست می باشد.۸- بادام زمینی از نظر خواص، شبیه روغن زیتون می باشد.

مضرات بادام زمینی:

بسیاری از افراد به بادام زمینی حساسیت دارند. معمولا آلرژی افراد به بادام زمینی، در دوران کودکی ظاهر می شود. اولین نشانه های آلرژی به بادام زمینی به صورت آبریزش بینی یا خارش پوست در قسمت هایی از بدن می باشد. نشانه های بعدی شامل: تهوع، استفراغ، اسهال، ناراحتی شکمی، سوزش زبان، سختی تنفس ، گلودرد یا درد در دیگر نواحی بدن، افت ناگهانی فشار خون، سرگیجه و در نهایت بیهوشی و مرگ است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد