قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / بادام کوهی گیاهی برای رشد سریع بچه ها
بادام کوهی
بادام کوهی

بادام کوهی گیاهی برای رشد سریع بچه ها

بادام کوهی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی بادام کوهی است . بادام کوهی درختچه ا ی است از خانواده ی Rosaceae، خاردار که شاخه های جوانآندر ابتدا صاف و به رنگ قهوه ای روشن می باشد و پس از چندی رنگ آن به خاکستری روشن یا تیره تبدیل می شود. خارهای آن انشعاب دار، سخت و به رنگ سفید مایل به خاکستری می باشد. برگهای آن بدون دمبرگ و صفحه ی برگ چرمی ، صاف ، نیزه ای باریک و نوک تیز است .ابعاد برگ ها در واریته های مختلف بین طول پانزده تا سی و عرض دو تا پنج میلی متر می باشد. میوه ی آن پوشیده از کرک مخلمی و طول آن در واریته های مختلف دوازده تا پانزده میلیمتر متغیر است.

 

خواص بادام کوهی:

داروی گیاهی برای سرعت دادن به رشد بچه ها 

 هر روز ده عدد مغز آن را پوست بکنید و بخورید. اعصاب و حافظه را تقویت میکند. مسکن حدت ادرار است، سریع کننده رشد در بچه ها و نوجوانان می باشد.

ز- مغز آن را پوست بکنید، بکوبید و با عسل مخلوط کنید و بخورید. شکم رویهای حادث از رطوبت معده را متوقف میسازد، برای تسکین درد کبد و تحلیل بادهای کلیه مفید است، زخم روده ها و مثانه را درمان میکند.

داروی گیاهی افزایش دهنده اسپرم 

۳- آن را با انجیر بکوبید و بخورید. ملین است، مقوی باه میباشد و اسپرم را زیاد می کند.

درمان گیاهی سرفه های مزمن 

۴- پودر مغز بدون پوسته ی آن را در شیر بریزید، بجوشانید و گرم گرم بخورید. مغذی است، سینه را نرم  یکند و سرفههای مزمن را تسکین میدهد.

۵- مغز آن را بکوبید و با مقداری زعفران و شکر مخلوط کنید و هر روز بعد از هر غذا مقداری بخورید. لاغری غیرطبیعی را از بین میبرد و بدن را متناسب می کند.

داروی گیاهی مشکلات تنفسی 

6-  پنجاه گرم مغز بادام بدون پوست را ساییده و در یک لیتر آب مخلوط کنید و خوپا به هم بزنید، شیر سفیدی حاصل میشود. بعد پنجاه گرم قند در آن حل کنید ومیل نمایید. برای رفع سرفه، خشونت سینه و حلق و حنجره، تنگی نفسی و تسهیلی خروج اخلاط سینه نافع است.

داروی گیاهی اسهال 

7 – آن را بو بدهید و بخورید. مقوی معده و قابض است و سستی را رفع میکند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *