بارداری آسان…


بارداری آسان…

بارداری آسان...

 

زمانی دکترها معتقد بودند آمیزش هر روزه تعداد اسپرمها را کم می کند و باروری را کاهش می دهد. اما در مطالعات پزشکی بعدی مشخص شد این نظریه تنها در مردانی مصداق دارد که تعداد اسپرم های آنان در زمان شروع کمتر از حد طبیعی باشد.

کنترل دمای پایه ی بدن

برخی از خانم ها متوجه شده اند با گرفتن دمای بدن خود به طور مداوم، می توانند بسیار راحت تر زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنند، به طوری که دما درست در زمان تخمک گذاری افزایش می یابد.

برای این منظور، هر روز صبح قبل از بلند شدن از تخت، درجه حرارت بدن خود را اندازه گیری کنید (زیر زبانی). درجه حرارت بدن به طور خاص قبل از آزاد شدن هورمون محرک جسم زرد (LH) توسط غدهی هیپوفیز، به پایین ترین حد خود می رسد، که باعث تخمک گذاری می شود. (دو روز پس از ترشح ناگهانی و شدید هورمون LH، دمای بدن شما به طور بارزی افزایش می یابد - در حدود نیم تا یک درجه بالای خط مبنا و بالا باقی می ماند تا قاعدگی انجام ش ود. اگر باردار شوید، دما بالا باقی می ماند.)

شاید مایل باشید یک دماسنج مخصوص «دمای پایه ی بدن» برای این منظور بخرید (در تمام داروخانه ها فروخته می شود، زیرا درجه بندی بزرگتری دارد و خواندن آن راحت تر است. به خاطر داشته باشید افزایش دمای بدن شما نشان می دهد تخمک گذاری قبلا صورت گرفته است. زمان تخمک گذاری شما را پیش بینی نخواهد کرد، بلکه نشان میدهد تخمک گذاری صورت گرفته و به شما نظری تقریبی دربارهی زمان وقوع تخمک گذاری در دوره ی خودتان می دهد. خواندن علایم می تواند مشکل باشد، زیرا تمام خانم ها از یک الگوی مشابه پیروی نمی کنند. بعضی هرگز افت مشخصی را در دما نمی بینند، و بعضی دیگر هرگز متوجه افزایش واضح آن نمی شوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد