بارداری خارج از رحم و عوارض آن


بارداری خارج از رحم و عوارض آن

بارداری خارج از رحم و عوارض آن

 

 اگر در معرض خطر عفونت HIV ویروس ایدز قرار دارید، قبل از بارداری آزمایش بدهید. اکنون در بعضی ایالات آمریکا، پزشکان را ملزم به بررسی و انجام دهید.

خودداری از جلوگیری از بارداری

 چه مدت پس از ترک جلوگیری باردار میشوید؟ این بستگی به روشی دارد که برای جلوگیری استفاده می کنید. روش های جلوگیری به مانند کاندوم، دیافراگم و اسپرم کش ها - تنها تا زمانی که از آنها استفاده می کنید اثر دارند، و به محض آنکه استفاده نکنید، باردار می شوید. داروهای هورمونی - از جمله قرص، دپو پرورا، نوارینگ، و چسب جلوگیری از بارداری (مثلا ارتو اورا) - زمان بیشتری لازم دارد تا از بدن شما خارج شود». تخمک گذاری ممکن است در زمان بسیار کوتاهی (چند هفته یا حتی چند روز پس از قطع قرص انجام شود. از طرفی دیگر، ممکن است از س ه ماه تا یک سال پس از مصرف دپو پرورا طول بکشد تا دوره ی تخمک گذاری منظم شما دوباره شروع شود.

 هیچ قانون غیرقابل تغییری را نمی شناسیم که پس از قطع جلوگیری چه مدت باید صبر کنید تا باردار شوید. در حقیقت، می توانید بلافاصله برای باردار شدن اقدام کنید. اگر مستعد بارداری باشید، احتمالا در اولین اقدام باردار می شوید. ولی به خاطر داشته باشید که اگر دوره ی منظم شما هنوز شروع نشده باشد، هر ماه تخمک گذاری انجام نمی شود، و مشکل می توان زمان آمیزش شما را برای بارداری تعیین کرد. (حداقل می توانید یک اقدام لذت بخش داشته باشید!) اگر دوره های قاعدگیتان نامنظم باشد، مشکل تر می توان روز دقیق وقوع بارداری و بنابراین زمان زایمان را مشخص کرد.

 اگر از حلقه های داخل رحمی (IUD استفاده می کردید، می توانید به محض برداشتن آن باردار شوید. گاهی خانمی با داشتن آیودی باردار می شود. اگر چنین اتفاقی برای شما بیفتد، ممکن است در صورت امکان، تصمیم به برداشتن آن بگیرید، زیرا بارداری با آیو دی شما را در معرض خطر سقط جنین، بارداری خارج از رحم (نوعی بارداری است که در لوله ی فالوپ شروع به رشد می کند)، یا زایمان زودرس قرار می دهد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد