بارداری شور و هیجانی در سه پرده


بارداری شور و هیجانی در سه پرده

بارداری شور و هیجانی در سه پرده

 

بیکرام یوگا نوع خاصی از یوگا است که در ایالات متحده به سرعت محبوبیت پیدا کرده است. این روش شامل انجام یوگا در یک اتاق با دمای ۴۰ درجه ی سانتی گراد و رطوبت نسبی ۷۰ تا ۶۰ درصد است. اگر چه برخی از دکترها معتقدند این نوع یوگا برای زنان باردار در سه ماهه ی اول بی خطر است، ما معتقدیم ماندن در دمای بالا در طول سه ماهه ی اول غیرعاقلانه است، و احتمال خطر بروز نقایص لوله ی عصبی وجود دارد

سه ماهه ی اول

سه ماهه ی اول بارداری شما زمان مهیجی، پر از تغییرات متعدد برای شما و مخصوصا جنین شماست، که فقط در ظرف ۱۲ هفته ی کوتاه از یک سلول تنها به موجود ظریفی تبدیل می شود که قلبی تپنده و کلیه هایی فعال دارد. با تمام تغییری که بر فرزند شما صورت می گیرد، مسلما می توانید انتظار تغییرات زیادی را در بدن خود داشته باشید از خستگی و حالت تهوع تا سینه های خوش تراش اخیر (اووووه!) ولی حساس و ملتهب. به همین خاطر، باید بدانید چه چیزی عادی است و چه چیزی ارزش تلفن زدن به پزشک را دارد؛ یعنی فردی که در این مقطع معاینات منظم خود را با او شروع می کنید.

زندگی جدیدی شکل می گیرد

بارداری زمانی آغاز می شود که تخم و اسپرم با یکدیگر تماس پیدا کنند، و در لوله ی فالوپ اتفاق می افتد. در این مرحله، تخمک و اسپرم با همدیگر تشکیل چیزی را می دهند که به آن تخم یا زیگوت می گوییم. تخم به دفعات متعدد به چند سلول تقسیم می شود که به آن بلاستوسیست گفته می شود، که از لولهی فالوپ به درون رحم (که به آن زهدان نیز گفته می شود) سرازیر می شود. (در شکل ۱-۵ نشان داده شده است. هنگامی که به رحم می رسد، هم شما و هم جنینتان با تغییراتی مهم مواجه می شوید.

در روز پنجم یا همین حدود از رشد، بلاستوسیست طی فرایندی به نام لانه گزینی، به دیواره ی پرخون رحم می چسبد. بخشی از بلاستوسیست رشد می کند تا به رویان جنین در هشت هفته ی اول رشد) تبدیل شود، و بخش دیگر آن به جفت (عضوی که درون رحم به وجود می آید تا اکسیژن و غذای جنین را تأمین کند و مواد زاید را دفع کند) تبدیل می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد