بارداری / قسمت دوم


بارداری / قسمت دوم

چند نکته آموزشی در مورد فعالیت جنسی در بارداری:

-با معده خالی مقاربت نکنید- در سه ماهه اول حاملگی حساسیت سینه ها شایع است، بنابراین از همسرتان بخواهید تحریک سینه ها را به حداقل برساند- از وضعیت های مناسب استفاده کنید- وضعیتی را انتخاب نمایید که حین نزدیکی کمترین فشار را به شما وارد می آورد - از مقاربت کردن بهنگام خستگی بدنی بپرهیزید- به علت افزایش ترشحات واژن مراقب بهداشت خود باشید- ناحیه تناسلی را با آب گرم شستشو داده از مصرف صابون های عطردار خودداری نمایید- بعد از ارگاسم، ماساژ کمر میتواند کمی از ناراحتی شما بکاهد- افزایش یا کاهش میل جنسی در بارداری طبیعی است.چهار تا شش هفته بعد از زایمان، اعضای زن به حالت عادی برمی گردد. اندازه دیواره واژن و فرج بتدریج کاهش می یابد ولی هرگز به حالت پیش ازحاملگی برنمی گردد. معمولا بهبود زخم رحم به دو هفته زمان احتیاج دارد ولی ممکن است چهار هفته طول بکشد تا محل جوش خوردن آن حالت الاستیکی پیدا کند تا نزدیکی راحت و بدون درد انجام پذیرد، اغلب به زنان توصیه می شود برای شروع فعالیت جنسی بین چهار تا شش هفته بعد از زایمان صبر کنند.در ماه های آخر حاملگی باید مواظب پستانها بود و نوک آن را با آب جوشیده سرد که به آن محلول ضد عفونی اضافه شده باشد شستشو داد تا از ترکهای خوردن نوک و آبسه پستان جلوگیری کرد.

مسافرت

تا قبل از جنگ جهانی دوم اغلب کارشناسان مسافرتهای طولانی را برای زنان مضر می دانستند ولی تجربیات در طی زمان جنگ که اکثر زنان آبستن مجبور بودند همراه شوهر خود با وسایل مختلف به مسافرت های طولانی پروند، نشان داد که مسافرت خطری ندارد، به شرط اینکه با وسایل راحت و با آسایش کامل اقدام به مسافرت کرد.

تعیین وضع ادرار

ادرار زن باردار باید در ماه های آخر مرتب هر هفته یکبار تجزیه شود و در صورت وجود آلبومین و چیزهای غیر طبیعی از قبیل قند و ... باید تحت نظر قرار گیرد. فشار خون زن آبستن را نیز باید کنترل کرد، پیدایش نشانه های غیر طبیعی در زن مهم بوده و باید در صورت مشاهده فوراً به پزشکی مراجعه کرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد