بارداری و عفونت های مهبلی ….


بارداری و عفونت های مهبلی ….

بارداری و عفونت های مهبلی ....

 

بارداری از ابتلای شما به عفونت های مهبلی جلوگیری نمی کند، و به دلیل وجود میزان بالای استروژن در خونتان، ممکن است مستعد ابتلا به عفونت قارچی بشوید. عفونت قارچی معمولا ترشح غلیظ سفید مایل به زرد ایجاد می کند، و در بعضی موارد باعث ایجاد خارش و قرمزی می شود. برای حل مشکل باید از کرم های موضعی مهبلی استفاده کرد و این کرم ها هیچ خطری برای جنین به وجود نمی آورد. اکثر داروهای بدون نسخه ی متداول، داروهای -۱ -۳ و ۷ روزه است و کاملا برای جنین بی خطر است.

تحمل کمر درد

کمردرد عارضه یا نشانه ی شایعی است که اکثر خانم ها در دوران بارداری آن را تجربه می کنند. اساسا در دوران آخر بارداری بروز می کند، هر چند زودتر نیز می تواند رخ دهد. یک دلیل آن می تواند تغییر مرکز ثقل بدن شما باشد. دلیل دیگر می تواند تغییر درجه ی انحنای ستون فقرات در حین رشد جنین و بزرگ شدن رحم باشد.

می توانید با در آوردن کفش خود در صورت امکان، گرم کردن موضعی، و مصرف استامینوفن (تایلنول)، درد را تا حدودی تسکین بدهید. اغلب بیماران از ما در مورد گنهای مخصوص دوران بارداری می پرسند که تبلیغشان را دیده یا شنیده اند. گرچه برخی از بیماران می گویند این گن ها کمک می کند، ولی بقیه چنین عقیده ای ندارند.

 بعضی از خانم ها گسترش درد را از پایین کمر تا سرین و پایین ساق پا یا غيره تجربه می کنند. این درد، یا چیزی که کمتر شایع است، بی حسی، به عنوان سیاتیک شناخته شده است، که به خاطر فشار بر روی عصب سیاتیک به وجود می آید؛ عصبی اصلی که از کمر، به لگن خاصره، سرین و پاهای شما منشعب می شود. میتوانید با استراحت در رختخواب، حمام گرم، یا تشکهای حرارتی موارد خفیف، درد سیاتیک را تسکین بدهید. اگر به مورد حاد آن مبتلا شدید، احتمالا به مدت طولانی به استراحت و انجام نرمش های خاص نیاز دارید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد