قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / بامصرف این مواد غذایی ویروس هرپس را تحریک نکنید!!
مواد غذای که بروز هرپس را تحریک می کنند
مواد غذای که بروز هرپس را تحریک می کنند

بامصرف این مواد غذایی ویروس هرپس را تحریک نکنید!!

بامصرف این مواد غذایی ویروس هرپس را تحریک نکنید!!

 مواد غذای که بروز هرپس را تحریک می کنند:

فقط مقدار مصرف مطرح نیست بلکه نسبت مصرف آرژی نینولیزین مهم است.در مواد غذای زیر نسبت مقدار آرژی نین به لیزین یعنی مقدار آرژی نین مقدار لیزین زیاد است و موجب تحرکات هرپس می شوند.ba146

ا- مواد غذای که مطلقاً نباید خورده شوند

۲- مواد غذای که مصرف آنها باید محدودشود شود

بادام نارگیل بادام زمینی جو cashews) sAelol( ذرت فندق گندم (شامل سبوس، جرم گندم و گلوتن) گردو جودوسر شوکلات ما کارونی ژلاتین کلم تکمه ای.

 برخی اشخاص مغزهای گیاهی نظیر بادام زمینی و نظائر آن را میخورند ولی مبتلا به هرپس نمی شوند!!

جالب این است که عکس العمل مغزهای گیاهی نظیر بادام زمینی در همه افرادیکسان نیست. برخی اشخاص حتی اگر مقدار زیادی بادام زمینی بخورند دچار حمله ویروس هرپس نمی شوند و اگر مصرف مواد غذائی سرشار از آرژینین را قطع کنند هرپس آنها رفع نمی شود چرا؟

در جواب این سؤال دکتر گریفیت میگوید «همان طور که خوردن نمای زیاد در تمام افراد ایجاد فشار خون نمی کند. این مربوط به شرایط خاص بدنی هر کسی است». نظر دکتر گریفیت براساس مشاهداتی که در مطالعات خود نموده این است که اگر مواد غذائی که دارای مقدار کمی آرژینین است همراه با مواد غذائی سرشار از لیزین خورده شود از هرپس جلوگیری می شود. و بدترین حالت آن است اشخاصی که مبتلا به هرپس هستند از مواد غذائی سرشار از آرژینین نظیر مغزهای گیاهی استفاده کنند زیرا این موادغذای رشد و تکثیر ویروس هرپس را افزایش می دهد. ولی تمام کارشناسان در این باره اتفاق نظر ندارند

نتیجه: بدون این که وارد این اختلاف نظر شویم، با توجه به این که نظرات دکتر گریفیت براساس مطالعات و آزمایش هائی است که شده و اگر به علت وضع ساختمان بدن اشخاص در مورد تمام افراد صادق نباشد به هر حال در مورد عده زیادی از افراد صدق می کند، توصیه می شود در مواردی که در معرض خطر ویروس هرپس هستید، احتیاط لازم این است که از خوردن مواد غذای سرشار از لیزین استفاده کنید زیرا به فرض این که در مواردی در کاهش هر پس مؤثر نباشد ولی در هر صورت ضرری نخواهد داشت ولی چون ممکن است با احتمالی مفید باشد شما را از مصرف داروهای گران که احتمالاً عوارض جانبی نیز خواهندداشت معاف خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *