قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / بایدها و نباید ها بعد از زایمان
مراقبت های بعد از زایمان سزارین
مراقبت های بعد از زایمان سزارین

بایدها و نباید ها بعد از زایمان

بایدها و نباید ها بعد از زایمان

 

ادامه ی بهبودی در خانه

هنگامی که پس از زایمان سزارین از بیمارستان مرخص شدید، در مسیر بهبودی قرار گرفته اید. هرچند سر پا شدن بعد از زایمان سزارین به زمان بیشتری نسبت به زایمان طبیعی نیاز دارد، بنابراین برای یک یا دو هفته ی اول بعد از بازگشت به خانه، کارها را آسان بگیرید. از خودتان حسابی مراقبت کنید.

از خانواده و دوستان کمک بگیرید؛ در صورت امکان، اگر استطاعت دارید، برای هفته های اول، یک فرد متخصص – پرستار بچه برای کمک استخدام کنید.

پرستار بچه برای خانم هایی که زایمان طبیعی کرده اند نیز می تواند کاملا مؤثر باشد). سعی کنید انجام کارهای خانه را به حداقل برسانید. از بالا و پایین رفتن از پله ها به مقدار زیاد خودداری کنید. انرژی خود را صرف نگه داری از نوزاد جدید و مراقبت از خودتان بکنید. توجه کنید، بدنتان آشکارا شما را از میزان فعالیتی که از عهده اش برمی آیید، مطلع خواهد کرد.

برخی از دکترها توصیه می کنند برای یک یا دو هفته ی اول رانندگی نکنید. این محدودیت به خاطر بی حسی ای نیست که ممکن است انجام داده باشید – بی حسی در واقع بیشتر از یک یا دو روز بعد از زایمان، واکنش هایتان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. مسئله تنها این است که پس ماندهی دردی که شاید بعد از زایمان با آن مواجه شوید، ممکن است در صورت نیاز به توقف ناگهانی، حرکت سریع پا را از روی پدال گاز بر روی ترمز مشکل کند. هنگامی که دردتان کاملا از بین رفت، می توانید با اطمینان شروع به رانندگی کنید.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *