باید ها و نبایدهای دوران بارداری 


باید ها و نبایدهای دوران بارداری 

باید ها و نبایدهای دوران بارداری 

 

 مواد فر: هیچ دلیل علمی ای حاکی از آن نیست که مواد شیمیایی موجود در داروهای فر به رشد جنین آسیب می رساند. معمولا در این مواد مقادیر قابل ملاحظه ای آمونیاک وجود دارد؛ به هرحال، برای حفظ سلامتی خود،در محیط هایی که از تهویه ی مناسب برخوردار است، از آنها استفاده کنید.

صاف کردن حرارتی مو: صاف کردن حرارتی مو، که به روش صاف کردن ژاپنی نیز معروف است، روش نسبتا جدیدی برای صاف کردن دایمی مو است. مراحل کار شامل استفاده از مواد شیمیایی گوناگون و نرم کننده هایی بر مو است، و بعد از یک اتوی تخت برای صاف کردن دایمی مو استفاده می شود هیچ تحقیق علمی بر روی این تکنیک در دوران بارداری صورت نگرفته است.

برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده، مانند موادی است که برای فر کردن به کار میرود. خلاصه ی کلام: به احتمال زیاد صاف کردن حرارتی در دوران بارداری بلامانع است، ولی ما هیچ اطلاع مشخصی نداریم.

کرم های ضد چروک: دو نوع کرم ضد چروک متداولی که امروزه از آنها استفاده می شود، رتین آو رنووآ است. هر دو نوع این محصولات حاوی مشتقات ویتامین آ است. اطلاعات قابل ملاحظه ای حاکی از بروز نقایص مادرزادی ناشی از مصرف داروهای خوراکی حاوی مشتقات ویتامین آ (مثلا آکوتین) وجود فکر خوبی نیست. اگر بارداری شما بدون مشکل است، معمولا مسافرت در سه ماهه ی اول، دوم و اوایل سه ماهه ی سوم بلامانع است. مسافرت با ماشین هیچ خطر خاصی را به وجود نمی آورد، به جز اینکه لازم است برای مدتی طولانی یکجا بنشینید.

در سفرهای طولانی، هر دو ساعت یک بار توقف کنید تا پیاده بشوید و کمی راه بروید. کمربند ایمنی و بند روی شانه را ببندید تا شما را محفوظ نگه دارد، و حتی اگر دچار تصادف شدید، به بچه آسیبی نرسد. مایع آمنیوتیکی که در اطراف جنین قرار دارد، مانند ضربه گیری در برابر هرگونه فشردگی ناشی از فشار کمربند عمل می کند. عدم استفاده از مهار کننده ها بی تردید موجب بروز خطرات بیشتری می شود. مطالعات نشان می دهد علت اصلی مرگ جنین در تصادفات اتومبیل، مرگ مادر بوده است.

کمربند خود را در زیر شکم خود ببندید، نه بالای آن، و بند شانه را در حالت معمول خود حفظ کنید. اگر کمتر از ۳۶ هفته باردار باشید، اکثر خطوط هواپیمایی اجازه ی پرواز می دهند، ولی شاید مایل باشید یادداشتی از پزشک خود مبنی بر عدم وجود دلیلی پزشکی برای پرواز نکردنتان به همراه داشته باشید. پرواز کردن کاملا بی خطر است، مخصوصا در صورتی که موارد احتیاط را رعایت کنید  در طول سفرهای طولانی هر از گاهی از روی صندلی خود بلند شوید و در هواپیما راه بروید. نشستن به مدت طولانی می تواند موجب جمع شدن خون در پاهایتان بشود. راه رفتن موجب ادامه ی گردش خون شما می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد