باید ها و نباید هایی برای داشتن پوستی سالم و زیبا….


باید ها و نباید هایی برای داشتن پوستی سالم و زیبا….

باید ها و نباید هایی برای داشتن پوستی سالم و زیبا....

 

داروها

بعضی از داروها موجب حساسیت پوست می شوند. وقتی شما هر نوع دارویی مخصوصاً از نوع داروهای آنتی بیوتیک، مصرف می کنید می بایستی از اثرات جانبی آن آگاه شوید. شاید شما نیاز داشته باشید که در طول مدت درمان از تماس مستقیم با تابش نور خورشید پرهیز کنید.

تلفن

 دشمن پوست صورت شماست. اگر به طور ناگهانی اطراف چانه  شما ملتهب شد به احتمال زیاد به گوشی تلفن ارتباط دارد. آنجا محلی است که آمادگی رشد و به وجود آمدن باکتریها را داراست. هر روز دهانی و گوشی تلفن خود را با الکل ضد عفونی کنید، و عادت نگه داشتن گوشی را روی چانه  خود ترک کنید.

ورزشهای صورت

همانطور که ورزشی برای بدن مفید است به نظر میرسد، که برای استحکام پوست صورت نیز مؤثر باشد، ولی باعث افزایش چین و چروک های صورت نیز می شود. وقتی شما عضله ای را ورزش میدهید پوست روی آن در حین ورزش چروک می خورد، چون حرکت آن نسبت به حرکت عضله عمودی است. یعنی عضله به یک طرف حرکت میکند و پوست در جهت مخالف آن چروک میخورد.

ویتامین A

 اگر چه به نظر غیر عادی می رسد که استفاده بیش از حد از یک نوع ویتامین اثر منفی بر روی پوست بگذارد، ولی به هر حال اگر شما بیش از ۱۹ انس (معادل ۲۸ گرم) از ویتامین A طبیعی از طریق آب میوهها و یا سبزیجات هر روز مصرف کنید، پوست شما پوسته پوسته و نازکتر می شود و چهرهای زرد رنگ پیدا می کنید.

تکه های یخ

شما شاید تا به حال درباره  هنرپیشه های معروفی شنیده باشید، که برای افزایش جریان خون در پوست صورت خود آن را در قطعات یخ فرو میبرند. شما هرگز این کار را انجام ندهید، چون در نهایت مویرگهای صورت شما پاره خواهند شد.

پوست صورت خود را همانند بچه ها شاداب نگه دارید.

هنرپیشه هایی که چندین سال است که شما آنها را می شناسید و زیبایی آنها را می ستایید، تمایل بسیاری به استفاده از محصولات آرایشی کودکان دارند، چون در عین حال که پول اندکی صرف میکنند، پوستی لطیف و چشمگیر دارند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد