با احساس صدا در گوش چه کنیم ….؟؟


با احساس صدا در گوش چه کنیم ….؟؟

با احساس صدا در گوش چه کنیم ....؟؟

  کنگر فرنگی (آرتیشو ): ۵گرم آرتیشو را در ۲ لیوان آب جوش دم کرده صبح، ظهر و شب یک استکان از آن بنوشید.بسیاری از مواقع، وزوز یا زنگ زدن گوش مسئله مهمی نیست و در نهایت برطرف می شود. به ندرت، وز وز گوش می تواند نشان دهنده یک بیماری جدی باشد. در ضمن فرد مبتلا به وز وز گوش، فقط خودش می تواند این صداهای مزاحم را بشنود.

چه موقع صدای مبهمی در گوش خود می شنویم؟

به علت وجود صداهای مختلف در خارج از بدن، معمولا صداهای بدن خودمان را نمی شنویم. ولی وقتی هر چیزی مانند جرم گوش و یا وجود یک جسم خارجی در گوش، جلوی ورود صداهای خارجی را بگیرد، صداهای درون بدن را می شنویم.

علل وزوز گوش

منشاء وزوز گوش می تواند وجود مشکلی در گوش داخلی، گوش میانی، گوش خارجی و یا مغز باشد.علل شایع وز وز گوش عبارتند از:- وجود مایعات، عفونت و یا بیماری در استخوان های گوش میانی و یا پرده گوش - تخریب عصب شنوایی در گوش داخلی- سر و صدای بلند- برخی داروها مثل آسپیرین و برخی آنتی بیوتیک ها- سندرم منییر- در موادر نادر وز وز گوش می تواند نشانه ای از مشکلات جدی در مغز مثل آنوریسم مغزی و یا تومور عصب شنوایی باشد.- سرما- برخورد ضربه به سر- تجمع جرم در گوش- مشکلات دندانی و یا مشکلات مفصل گیجگاهی فکی

علایم وزوز گوش

وزوز گوش معمولا با شنیده شدن صداهایی آزاردهنده که در محیط خارجی وجود ندارد، نمایان می‌شود.ممکن است صدای زنگی در گوش احساس شود، گاهی وزوز، همهمه، صدای تیک‌تیک، سوت یا صدایی مانند وزش باد.شدت این صدا می‌تواند ضعیف یا پر سر و صدا باشد.گاهی این صداها تا حدی بلند است که با زندگی روزانه و تمرکز فرد تداخل پیدا می‌کند و باعث می‌شود صداهای واقعی که در محیط بیرون وجود دارد، به راحتی شنیده نشود.

عوارض وزوز گوش

خستگی، استرس، مشکلات خواب، عدم تمرکز، مشکلات حافظه، افسردگی، اضطراب و تحریک‌پذیری.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد