با انواع بیماری بی خوابی آشنا شوید


با انواع بیماری بی خوابی آشنا شوید

با انواع بیماری بی خوابی آشنا شوید

انواع بی خوابی

بی خوابی کهنسالان:

کهنسالان که دچار بی خوابی یا کم خوابی می شوند باید از خوردن چای، قهوه، کاکائو و دخانیات پرهیز کنند. به عنوان درمان هر شب سیب درختی قرمز را با پوست آب بگیرند و هنگام خواب یک لیوان بنوشند. اگر امکان دسترسی به سیب نبود، از آب پرتقال یا دوغ یا شیر گرم نیز می توان استفاده کرد.

بی خوابی در اثر عطش:

در صورتی که بی خوابی بر اثر تشنگی یا عطش ایجاد شد، شیره تخم کدو را با آب یا شیر مخلوط کنید بپزید و بخورید.

بی خوابی در اثر تب:

اگر در اثر تب، مبتلا به بی خوابی شدید ۳۰ گرم مغز تخم کدو را بسیار نرم بسایید و با ۵ گرم پوست خشک شده شاخه های جوان بید و مقداری شیر بجوشانید بعد صاف کرده و بنوشید.

بی خوابی در مزاج های گرم:

بی خوابی در مزاج های گرم علایمی چون سبکی سر، کم حواسی، وجود عطش، خشکی چشم ها، بینی، زبان و دهان و گرمی سر، غمگینی، طنین صدا در سر و گوشها و طویل بودن مدت بی خوابی دارد. برای درمان آن، موقع خوابیدن شربت نیلوفر بنوشید و روغن بنفشه بادام یا روغن بادام شیرین یا روغن کدو یا روغن گل محمدی را بر سر بمالید.  برگ کاهو، بزر البنج، گشنیز تازه و گل نیلوفر را بجوشانید و با آب آن قبل از خوابیدن پاشویه کنید  گل نیلوفر، گل بنفشه، گل محمدی و تخم کاهو از هر کدام ۴ مثقال. برگ گشنیز خشک ۸ مثقال، همه را نیمکوب کرده و به ۱۵ قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت آن را چند ساعت در ۳ لیوان آب جوش بخیسانید بعد در همان آب بجوشانید، سپس آب آن را صاف و شیرین و به ۳ قسمت تقسیم کنید.هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قسمت از آن را بنوشید. روزی ۳ نوبت هم با کمی گلاب پوست سر را ماساژ دهید و در طول روز نیز می توانید چند مرتبه گل بنفشه یا گل نیلوفر را بود کنید. ضمنا خوردن کاهو، کدو، مرزنجوش، گشنیز تازه، خیار، جوجه کبوتر پخته با ماش مفید خواهد بود. بعد از شام شب دوش گرفتن نیز مفید است. از خوردن غذاهایی که ثقیل، بدهضم و سنگین است یا یبوست ایجاد میکند باید پرهیز کنید. می توانید در حمام با آب جوشانده برگ سیر یا آب برگ گشنیز یا آب جوشانده بزر البنج یا آب جوشانده بادرنجبویه یا آب جوشانده مغز ناخنک سر را بشویید و مدتی روی سر بماند. همچنین اگر ۱۰ گرم بزر البنج ساییده را در آب گشنیز تازه مخلوط کنید و بر سر بمالید مؤثر خواهد بود.

سنگین کردن خواب:

برای این که خواب تان سنگین تر و عمیق تر شود، بعد از شام یک لیوان آب نارنگی بنوشید.  چهل گرم رازیانه کوبیده شده را در یک لیترآب سرد ریخته و ۱۰ دقیقه بجوشانید. به مدت 10دقیقه هم آن را دم کنید. سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در یخچال نگهدارید و شبها پس از شام یک فنجان آن را بنوشید (این نسخه فقط مخصوص خانم هاست).

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد