با انواع بیماری میگرن آشنا شوید…


با انواع بیماری میگرن آشنا شوید…

با انواع بیماری میگرن آشنا شوید...

نوعی سردرد که معمولا یک طرف سر را درگیر می کند. قبل از شروع سردرد فرد احساس ضعف و سوزن سوزن شدن در اندام خود دارد و ممکن است در بینائی وی اختلال ایجاد شود. بعد از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه سردرد شروع شده و ظرف یک ساعت به اوج خود میرسد. حالت تهوع و استفراغ اغلب به همراه سردرد دیده می شود. این نوع سردرد در میانسالی و در خانم ها بیشتر دیده می شود و با افزایش سن اغلب برطرف می شود. هر چند علت آن کاملاً مشخص نشده است ولی بعضی از غذاها مثل خامه، شیرینی های خامه ای، قهوه و شکلات می توانند میزان بروز آن را افزایش دهند. درمان با مسکن ها امکان پذیر است.

انواع بیماری میگرن

چندین نوع دسته بندی برای بیماری میگرن وجود‌دارد، که به توضیح بیان برخی از آنها می‌پردازیم:
  • میگرن به‌همراه تشعشع نور. این نوع میگرن زمانی‌رخ می‌دهد که قبل از رخ‌دادنش علایم هشدار‌دهنده‌ای که به تشعشع نور معروف هستند، ظاهر شوند. تقریبا یک‌‌ سوم افرادیکه دچار بیمکاری میگرن‌هستند، از این نوع آن رنج می‌برند. این علایم هشداردهنده می‌تواند شامل مشکلات بینایی (از جمله دیدن تشعشعات نور) و خشکی در گردن، شانه‌ها و یا پاها، باشند.
  • میگرن بدون تشعشع نور.
  • میگرن بدون سردرد. این نوع میگرن به میگرن خاموش هم معروف بوده و زمانی‌ رخ می‌دهد که علایمی همچون تشعشع نور وجود‌دارد اما سر بیمار درد نمی‌کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد