قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با انواع ناراحتیهای ادراری آشنا شوید!!
ناراحتیهای ادراری
ناراحتیهای ادراری

با انواع ناراحتیهای ادراری آشنا شوید!!

با انواع ناراحتیهای ادراری آشنا شوید!!

ناراحتیهای ادراری

قرمزی ادرار:

اگر رنگ ادرار قرمز یا پررنگ (نارنجی) شده است، برای رفع آن به مدت ۵ روز هم آب هندوانه و سکنجبین و بعد ۵ روز آبغوره بخورید.

ترشی ادرار:

برای رفع ترشی ادرار، ضمن اینکه باید آب میوه جات زیاد بنوشید، بهتر است سیب درختی را مانند سکه هایی قاچ زده و خشک کنید، بعد آن را بکوبید، صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق سوپخوری از آن را در یک فنجان آب بریزید و با شکر به صورت شربت درست کنید و میل فرمایید.

سوزش ادرار:

سوزش ادرار به دنبال عفونتهای مجاری تناسلی یا خوردن خوراکیهای محرک (غذاهایی که طبیعت آنها گرم هستند) به وجود

می آید. در این صورت باید از خوردن خوراکی هایی که طبیعتشان گرم است و همچنین از خوردن انواع فلفل، ادویه جات، خوراکیهای محرک و غذاهای شور و ترش و خیلی شیرین پرهیز کرد در عوض از خوراکی هایی که طبیعت آن ها سرد است و یا سوزش ادرار راکم می کنند و باعث بهبودی می شوند، بیشتر استفاده کنید، مانند: اب فراوان، لعاب اسپرزہ، لعاب به دانه، شیرہ تخم خرفه، تخم کاهو، شربت بنفشه، ماءالشعیر، شیره چهار تخمه خنک (تخم گرمک، تخم هندوانه، تخم کدو، تخم خیارین)، مخلوط آب انار باشیرہ چهار تخمه  خنک ، مغز خیارهای بزرگ ، شربتبنفشه، کاکنج، اذخرمکی، ریشه  اریسا، لاله سرنگون، آب هندوانه با سکنجبین، انجره، آب دم کرده بابونه، آب دمکرده  بادرنجبویه، سه پستان، تاجریزی، آب جوشانده مغز ناخنک، آب جوشانده خارخاسک، ترنجبین با شیره چهار تخمه خنک، آب جوشانده گل و ریشه  نیلوفر، برای درمان آن باید ھر روز صبح و عصر دُم گیلاس را با کاکل ذرت به اندازه مساوی مثل چای دم کنید و آب صاف کرده  آن را بنوشید.

  • مغز هسته آلبالو را بکوبید و در آب شیره بکشید، سپس حدود یک قاشق چایخوری سر صاف بادیان کوبیده شده را با آن مخلوط کنید و بخورید.
  •  پنج مثقال مغز تخم خیار، ۱۷ مثقال مغز تخم خربزه و مغز تخم کدو را با بزر البنج، تخم خرفه و تخم کرفس از هر کدام ۲ مثقال بکوبید و خب سازید و هرمرتبه به مقدار ۲ مثقال از آن را با شربت خشخاشبخورید.
  •  پانزده تا سی گرم ریشه خشک خطمی را بکوبید و در نیم لیتر آب سرد بریزید و یک کیلو شکر به آن اضافه کنید تا ۲۴ ساعت بماند، سپس آب آن را صاف کنید و هر روز صبح ناشتا یک قاشق سوپخوری از آن را بنوشید (این نسخه برای زن های باردار مضر است.)
  •  پنج روز آب هندوانه و سکنجبین و بعد ۵ روز آبغوره بخورید.
  •  آب به را در مجرای ادرار بچکانید،
  •  یک قاشق قهوه خوری گل نیلوفر آبی را در یک استکان آب جوش ۱۰ دقیقه دم کنید و آب آن را بنوشید و روزی سه بار تکرار کنید.
  •  مغز تخم خربزه، مغز تخم خیار، مغز تخم کدو، تخم خرفه و تخم خشخاش از هر کدام ۵ مثقال، کتیرا و نشاسته از هر کدام ۳ مثقال و بذر البنج ۱ مثقال را با شکر مخلوط کرده و روزی سه قاشق مرباخوری از آن را بخورید.
  •  کاکنج، ریشه  کاسنی، تخم کاسنی، خارخاسک، بادرنجبویه، گل نیلوفر، گل پنیرک، تخم گشنیز و پوست خشخاش از هر کدام ۳ مثقال، همه را پس از نیم کوب کردن، ۱۰ قسمت کنید و هر قسمت از آن را یک شب، در یک ونیم لیوان آب بخیسانید و صبح جوشانده و آب صاف کرده ان را بنوشید.
  •  تخم گشنیز، تخم خرفه، تخم کاسنی، تخم خشخاش، بالنگو، مغز تخم هندوانه، مغز تخم گرمک، تخم خیارین و مغز تخم کدو از هر کدام ۳ مثقال را با شکر نرم کنید و با آب سرد بخورید.
  •  مغز تخم خیارین، مغز بادام، مغز تخم خربزه، عصاره شیرین بیان، نشاسته، صمغ عربی، کتیرا، کاکنج، خون سیاوش، کندر، تخم کرفس و تخم خشخاش، همه را نرم کرده و روزی سه قاشق مرباخوری از آن را در سه نوبت با آب سرد بخورید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *