قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / با این روش چاقی را به راحتی درمان کنید..!
چاقی
چاقی

با این روش چاقی را به راحتی درمان کنید..!

با این روش چاقی را به راحتی درمان کنید..!

چاقی

اگر فردی چاق هستید و میخواهید لاغر شوید، باید از خوردن، گوشت ،چربی جات به خصوص روغن های جامد نباتی، کره، شیر چرب، پنیر چرب، میوه های روغنی، تخم مرغ، سیب زمینی، نان قندی، شیرینی های قنادی،  برنج، قند، نمک، عسل، خرما، کشمش و انجیر خشک پرهیز کرده و از خوراکیهای لاغر کننده زیاد استفاده کنید مانند: آبغوره، آب انگورسبز و نارس، آب لیمو، سرکه انگور، سرکه سیب، آب پرتقال ترش، گرمک، توت فرنگی، سیب درختی، گیلاس، آلبالو، هلو، آلوچه برقانی، هویج، کاهو، پیاز، تره فرنگی، اسفناج، شلغم پخته، ماش، آش سرکه. همچنین حمام بخار و فعالیت ها و پیاده روی هایی که باعث عرق ریزی شوند نیز مفید خواهند بود. به عنوان درمان چاقی و لاغر کردن بدن میتوانید مرزنجوش، سداب، رازیانه، زیره سبز، زیره سیاه، لاک مغسول و زنیان از هرکدام ۱۰گرم، گل ارمنی ۵ گرم. همه را نرم بسایید و در یک بطری آب جوش بریزید. بعد یک لیوان سرکه به آن اضافه کرده و در یخچال نگهدارید و هر روز صبح ناشتا یک فنجان از آن را میل کنید. ظهرها و شبها نیز قبل از غذا یک فنجان عرق زیره را با آب مخلوط کنید و بنوشید.

لاک مغسول، سندروس، مزرنجوش، زرآوند طویل و جنبطیانا از هرکدام ۲ مثقال، همه را نرم بکوبید، سپس در یک بطری آب جوش بریزید. بعد دو استکان سرکه به آن اضافه کرده و در جای خنک نگهدارید و هر روز صبح ناشتا نصف استکان از آن را میل کنید. به جای آب در طول روز عرق زیره بخورید.

درمان چاقی

مهمترین درمان بیماری چاقی، ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش‌های جسمانی می‌باشد. برنامه‌های رژیمی می‌تواند منجر به کاهش وزن در دوره زمانی کوتاهی شود،اما در بسیاری از اوقات ادامه این کاهش وزن دشوار بوده و نیازمند ورزش کردن و رژیمی دارای انرژی غذایی کمتر، به صورت قسمتی دائمی از زندگی شخص می‌باشد.ادامه دادن یک فرایند کاهش وزن بلند مدت، در صورتی موفق می‌باشد که نرخ تغییر وضعیت زندگی، به آرامی از ۲ تا ۲۰ درصد تغییر کند. تغییرات رژیمی و تغییرات روند زندگی در محدود کردن افزایش بی‌رویه وزن در حاملگی مؤثر می‌باشد و برای مادر و کودک مؤثر می‌باشد.

داروی ارلیستت (ژنیکال)، در حال حاضر به صورت انبوه در دسترس بوده و برای استفاده بلند مدت تأیید شده است. هرچند کاهش وزن ۲٫۹ kg (۶٫۴ lb) در طی ۱ تا ۴ سال نسبتاً کم می‌باشد، و اطلاعات کمی در مورد اثر و عوارض بلند مدت این داروها بر چاقی در دسترس است. مصرف این دارو با اثرات جانبی نسبتاً شدیدی بر معده، همراه بوده و نگرانی‌ها با افزایش اثر منفی آن بر کلیه، افزایش می‌یابد.دو داروی دیگر نیز در دسترس می‌باشند. لرکاسرین (بلویک) منجر به کاهش وزن متوسط ۳٫۱ kg (۳٪ وزن بدن)، بیشتر از پلاسیبو در طول یک سال گردد.ترکیبی از فنترمین / توپیرامیت / فنترمین و توپیرامیت (کسیمیا) نیز تا حدی مؤثر می‌باشد.

صد گرم زیره کرمانی را در سرکه ۲۴ ساعت بخیسانید و بعد از سرکه خارج و آن را خشک نرم بکوبید و با ۳۰۰ گرم عسل مخلوط کنید وروزی یک قاشق مربا خوری از آن میل کنید.

مطلب پیشنهادی

درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان

تعیین زمان درد زایمان   چه موقع این بچه را خواهم داشت؟» این سؤال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *