با این موارد از دیابت و پیامد های آن در امان باشید…!


با این موارد از دیابت و پیامد های آن در امان باشید…!

با این موارد از دیابت و پیامد های آن در امان باشید...!

بیشتر علائم بیماری دیابت در آغاز ، نامحسوس هستند. بنابراین لازم است که با انجام آزمایشهای مرتب خون، از میزان قند خون خود آگاه شوید. اشخاص بالای 45 سال بایستی مرتب از میزان قند خون خود باخبر باشند. جوانان در صورت داشتن زمینه های مساعد کننده بیماری قند خون ، مانند چاقی ، استعداد فامیلی ، کلسترول و فشار خون بالا و ... بایستی مرتب میزان قند خود را آزمایش کنند.

راه کارهای پیشگیری از دیابت

مبتلا به دیابت به این معنا نیست که باید از خوردن بسیاری از خوراکی - ها دست کشید بلکه کافی است با رعایت برخی نکات از مشکلات و عوارضی که دیابت ایجاد می کند، پیشگیری کنید. از جمله؛

به کربوهیدرات ها را با دقت انتخاب کنید:

برای کنترل دیابت نیازی نیست که به طور کلی کربوهیدرات ها را ازبرنامه غذایی تان حذف کنید. کربوهیدرات هایی انتخاب کنید که آرام آرامدر بدن می شکند و انرژی تولید می کند.

در صورت نیاز وزن کم کنید:

اگر وزن اضافه دارید، در وهله اول برای کنترل دیابت وزن خود را کم کنید،

زیرا این امر توانایی بدن را برای استفاده از انسولین بهبود می بخشد. علاوه

برآن، قند خون کاهش می یابد و فشار خون و چربی خون تنظیم میشود.

خواب کافی داشته باشید:

کم خوابی یا خواب زیاد می تواند اشتها را افزایش دهد، بنابراین روزی ۷تا ۸ ساعت بخوابید، اگر دچار آپنه خواب هستید، درمان آن می تواند باعثبهبود خواب و کاهش میزان قند خون شود.

 فعال باشید:

هنگامی که با تلفن صحبت می کنید، سعی کنید از دوچرخه ثابتاستفاده کنید یا این که راه بروید. روزی نیم ساعت ورزش کمک می کند تا خطر بروز بیماری های قلبی عروقی، کلسترول و فشار خون کاهش پیدا کند. علاوه بر این ورزش درکاهش وزن تأثیر زیادی دارد.

 سعی کنید در استفاده از غلات یک خبره و متخصص شوید. یعنی بایستی با توجه به راهنماییهای کارشناسان غذایی، غلاتی را که حاوی مقداری از انواع قندها باشند از رژیم غذایی خود حذف و یا کم مصرف کنید.

 قهوه زیاد بنوشید. البته از قهوه ای استفاده کنید که دارای کافئین باشد. از غذاهای آماده و فست فودها بپرهیزید. سعی کنید از اضطراب و فشارهای روحی و عصبی بپرهیزید. آرامش روح و روان پیام آور سلامتی است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد