قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / با بیماری زرد زخم در کودکان آشنا شوید…
زرد زخم در کودکان
زرد زخم در کودکان

با بیماری زرد زخم در کودکان آشنا شوید…

با بیماری زرد زخم در کودکان آشنا شوید… 

زرد زخم در کودکان چیست؟

زرد زخم بیماری التهابی و میکروبی پوست است که به دنبال خارش آن در عارضه هایی همچون گری، نیش حشرات و یا حساسیتهای پوستی ایجاد میشود. این بیماری به طور معمول در ناحیهٔ صورت پدید میآید ولی امکان دارد به دیگر نقاط بدن نیز سرایت کند. دو نوع باکتری که موجب این بیماری می538aeb05-b8ce-487d-b284-a016d597fb52 شوند عبارتنداز: استافیلوکوک و استرپتوکوک. هر یک از این میکروب ها علت بیماری باشند، نشانه و روش درمانی آن یکسان خواهد بود. زرد زخم موجب پولک شدن پوست می شود که گاه با تاول هایی کوچک نیز همراه است.

 

پوست ناحیهٔ زیرین کبرهها قرمز و خشک به نظر می رسد. چرک زخم در صورت تماس با سایر نقاط بدن، به ویژه نواحی خراشیده شده، به گسترش عفونت کمک می کند، بنابراین به محض مشاهدهٔ بیماری باید به پزشک مراجعه کرد تا از پیشرفت ان جلوگیری شود. بیمارى زردزخم قابل انتقال است، بنابراین باید در مورد آن اقدامات پیشگیری کننده به عملی اورد.

همواره باید اطمینان پیدا کنید که کودک شما دستهایش را به طور مرتب می شوید و با حوله شخصی خود خشک میکند. ناخن های او را کوتاه و تمیز نگه دارید و پس از حمام دادن او، دستهای خود را به دقت بشویید. کودکتان را از استفاده از غذا و وسایل دیگران بازدارید و تا هنگام رسیدن به بهبود کامل زخمها، از تماس او با سایر کودکان جلوگیری کنید. در صورت مصرف آنتی بیوتیک، بیماری طی دو روز از میان خواهد رفت.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *