قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با بیماری لارنژیت و راه درمان آن در طب سنتی آشنا شوید
بیماری لارنژیت چیست؟
بیماری لارنژیت چیست؟

با بیماری لارنژیت و راه درمان آن در طب سنتی آشنا شوید

با بیماری لارنژیت و راه درمان آن در طب سنتی آشنا شوید

بیماری لارنژیت چیست؟

 نسخه درمان لارنژیتدکتر دوک وقتی انسان مبتلا به لارنژیت می شود صدایش خشونت یافته شبیه صدای اسب می شود. لارنژیت بیماری التهاب لارنژ” است که همراه با خشکی گلو و سرفه و گلودرد ممکن است عارض شود. جیمز دول ” کارشناس گیاهان داروئی در وزارت کشاورزی امریکا می گوید چند نوع از گیاهان خوراکی دارای ترکیبات شیمیائی هستند که به درمان لارنژیت کمالی می کنند. دولت میگوید هر وقت من به لارنژیت مبتلا می شوم از شربتعصارهٔ آناناس که در آن قدری گرد زنجبیل یا جوزهندی ویار زمری و یا نعنا ریخته و با مقداری آب ریشه شیرین بیان شیرین شده باشد می خورم، این شربت از نسخه های طب سنتی برای لارنژیت است که مورد تأیید دانش روز جهان است. ممکن است به این شربت از برگهای خشک  آویشن و یا قدری هل که به این ناراحتی کمک  می کنند نیز اضافه شود.

(در برخی اشخاص آناناس عکس العمل ناراحت کنندهای دارد که به عکس العمل آناناس معروف است. ولذا در مصرف آناناس باید اطمینان داشته باشید که به آن حساسیت خاصی ندارید.

از علائم تا درمان لارنژیت حاد 

بیماری لارنژیت حاد (Acute laryngitis ) که عواملی مثل زیاد صحبت کردن و یا عفونت ویروسی مثل سرماخوردگی باعث آن می شوند بر روی حنجره و تارهای صوتی اثر می گذارد و باعث خشن شدن صدا می شود. لارنژیت حاد که به التهاب حنجره هم معروف است بین سه تا هشت روز طول می کشد تا درمان شود.

علائم لارنژیت حاد

مهم ترین علامت لارنژیت، خشونت و گرفتگی صداست. صدای شما ممکن است گوش خراش، کلفت تر و بریده بریده شود.همچنین ممکن است به طور کامل صدای خود را از دست بدهید و نتوانید صحبت کنید. اصلی ترین تظاهر بیماری گرفتگی صداست.

سایر علائم لارنژیت عبارتند از:خشکی و درد گلو، سرفه کردن و قورت دادن غذا به سختی.

علائم شدیدتر نشان می دهند مشکل دیگری وجود دارد.

کودکی که دچار درد شدید حنجره، آبریزش از دهان و تنفس سخت است ممکن است دچار التهاب اپی گلوت (دریچه نای) شده باشد که نیاز به درمان فوری دارد.

بزرگسالان نیز دچار التهاب اپی گلوت می شوند، ولی این مشکل در کودکان شایع تر است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *